Żółkiewka: Dwóch 15-latków próbowało włamać się do kiosku. Nieletni przyszli z siekierą

policja1
Policja | Zdjęcie ilustracyjne: Dominik Wąsik

Mieli ze sobą siekierę i nią zamierzali uszkodzić ściany kiosku tak by móc wejść do środka. Nieudany plan dwóch 15-letnich złodziejaszków.

Do zdarzenia doszło około północy z piątku na sobotę. Policjanci odebrali zgłoszenie o hałasie dobiegającym z okolicy kiosku „Ruchu” w centrum Żółkiewki. Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci z  posterunku w Żółkiewce.

Przy kiosku znajdowało się trzech mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać. Mundurowi podjęli za nimi pościg i zatrzymali dwóch z nich. Sprawcami okazali się 15-latkowie z gminy Żółkiewka. Sprawcy za pomocą siekiery usiłowali sforsować ścianę kiosku.

Nieletni po zatrzymaniu i przesłuchaniu zostali przekazani pod opiekę swoich rodziców. Jak ustalono z kiosku chcieli skraść papierosy. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia i rolę trzeciego nieletniego sprawcy, którego dane zostały już ustalone.

(źródło: policja, fot. Dominik Wąsik)

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. ”Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci z posterunku w Żółkiewce”. i to akurat jest nie prawda bo policji w żółkiewcę nigdy nie ma na służbie.