Zobacz, kiedy można puszczać fajerwerki, aby nie dostać mandatu

fajerwerki

Tylko w dniach od 31 grudnia do 1 stycznia będzie można bez obaw puszczać fajerwerki. Apelujemy o rozwagę i rozsądek. Za złamanie zakazu mandat do 500 zł.

19 grudnia, w piątek, wojewoda lubelski Wojciech Wilk podpisał rozporządzenie o ograniczeniu używania wyrobów pirotechnicznych na terenie województwa lubelskiego. Mocą rozporządzenia wprowadza się zakaz używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych na terenie województwa lubelskiego.

– Apeluję do mieszkańców województwa o szczególną rozwagę i rozsądek w używaniu popularnych w tym okresie roku petard i fajerwerków. Przy zabawie i rozrywce pamiętajmy o własnym zdrowiu i życiu. Mam nadzieję, że w zbliżającym się okresie świąteczno – noworocznym nie odnotujemy przypadków uszkodzenia ciała spowodowanego przez nierozważne użycie materiałów pirotechnicznych – podkreśla wojewoda lubelski Wojciech Wilk.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 23 grudnia. Zakaz obowiązuje do dnia 31 stycznia 2015 roku, z wyjątkiem 31 grudnia 2014 roku i 1 stycznia 2015 roku. W tych dniach używanie wyrobów pirotechnicznych może następować jedynie z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa dla życia, zdrowia ludzkiego, mienia i środowiska naturalnego, a w przypadku osób, które nie ukończyły 18 roku życia jedynie pod bezpośrednim nadzorem osoby sprawującej władzę rodzicielską lub opiekę.

Rozporządzenie nie obejmuje pokazów pirotechnicznych organizowanych przez podmioty zawodowo zajmujące się taką działalnością oraz podmiotów uprawnionych do korzystania z materiałów pirotechnicznych na mocy odrębnych przepisów.

Za złamanie zakazu wprowadzonego drogą rozporządzenia wojewody przewidziana jest kara grzywny do 500 zł.

materiały prasowe LUW | fot. sxc.hu

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. To jest chore I zjebane moze ktos lubi petardy I chce strzelac nimi.Ima prawo niewolno takich bzdetow zabraniac