Znów pojedziemy pociągiem z Lublina do Łukowa. Otwarcie linii w grudniu

Pociąg przy peronie w Lubartowie
Pociąg przy peronie w Lubartowie | fot. Eryk Mstowski

Remont trasy kolejowej Lublin – Łuków dobiega końca. Pociągi pasażerskie będą mogły jeździć tam z prędkością do 120 km/h. Otwarcie linii jeszcze w grudniu.

Pociągi Lublin – Łuków

Z Lublina do Łukowa pociągiem pojedziemy od 12 grudnia. Podróż na trasie Lubartów – Parczew zajmie pociągom dalekobieżnym około 18 minut, a regionalnym 30 minut (60 minut na trasie Lublin – Łuków). Pociągi pasażerskie będą mogły jeździć z prędkością do 120 km/h, a pociągi towarowe do 80 km/h.

Na objętej pracami trasie pojawiły się dwa nowe przystanki w Laskach i Berejowie. Na stacji i przystankach: Parczew, Parczew Kolejowa, Gródek, Zabiele, Brzeźnica Bychawska, Tarło, Pałecznica, Ciecierzyn zamontowano nowe wiaty i ławki. Wyższe perony, wyposażone w antypoślizgową nawierzchnię umożliwią łatwiejsze wsiadanie do pociągów. Dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się przygotowano dogodne dojścia do pociągów.

Rewitalizacja linii kolejowej nr 30 na odcinku Lubartów – Parczew pochłonęła 90 mln zł.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.