Ważny temat? Prześlij newsa!

Znów będzie okazja na dotacje budowy systemów małej retencji z programu „złap deszczówkę”

Spotted Lublin

Z początkiem marca ruszy nabór do drugiej edycji miejskiego programu ochrony zasobów wodnych „złap deszczówkę”. W tym roku miasto przyzna dotacje na łączną kwotę 150 tys. złotych. Druga edycja programu „złap deszczówkę” Miejski program małej retencji adresowany jest do mieszkańców Lublina. Wnioski o dofinansowanie do budowy systemów małej retencji mogą składać osoby fizyczne – właściciele […]

Przykłady realizacji instalacji do zatrzymywania wód opadowych w Lublinie

Przykłady realizacji instalacji do zatrzymywania wód opadowych w Lublinie | fot. Miasto Lublin

Z początkiem marca ruszy nabór do drugiej edycji miejskiego programu ochrony zasobów wodnych „złap deszczówkę”. W tym roku miasto przyzna dotacje na łączną kwotę 150 tys. złotych.

Druga edycja programu „złap deszczówkę”

Miejski program małej retencji adresowany jest do mieszkańców Lublina. Wnioski o dofinansowanie do budowy systemów małej retencji mogą składać osoby fizyczne – właściciele lub osoby posiadające inny tytuł prawny do lokali mieszkalnych i nieruchomości położonych w granicach administracyjnych Lublina, z wyłączeniem nieruchomości, na których zarejestrowana jest działalność gospodarcza.

Wniosek o udzielenie dotacji może zostać złożony na realizację inwestycji polegającej na budowie naziemnego wolnostojącego zbiornika na wody opadowe z dachu, podziemnego zbiornika na wody opadowe, ogrodu deszczowego w pojemniku, studni chłonnej, czy innych rozwiązań.

Oprócz danych wnioskodawcy lub pełnomocnika wniosek powinien zawierać charakterystykę planowanej inwestycji, opis nawierzchni, z której zbierane będą wody opadowe i roztopowe, opis planowanej inwestycji (parametry techniczne, sposób wykorzystania zgromadzonych wód opadowych, nasadzone rośliny, itp.) oraz zestawienie planowanych wydatków.

„Termin zakończenia inwestycji i złożenia wniosku o rozliczenie dotacji nie może być późniejszy niż 15 listopada. Do wniosku należy załączyć dokumenty potwierdzające tytuł prawny do dysponowania nieruchomością oraz pełnomocnictwo w przypadku współwłasności” – mówi Anna Czerwonka z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Mieszkańcy będą mogli liczyć na wsparcie w wysokości 70 proc. poniesionych kosztów kwalifikowanych, maksymalnie 5 tys. zł na jedną nieruchomość.

Pierwsza edycja miejskiego programu ochrony zasobów wodnych dla miasta Lublina realizowana była w latach 2020-2021. Miasto dofinansowało łącznie 54 projekty mieszkańców, przyznając dotacje na łączną kwotę 163 tys. zł. W ramach programu powstało kilkadziesiąt instalacji małej retencji: zbiorników podziemnych i naziemnych, studni chłonnych i oczek wodnych.

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Najnowsze teksty

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check