Rano jeszcze stała, po południu już jej nie było. Co się stało z ławką za 100 tysięcy złotych?

Ławka patriotyczna zniknęła z placu Teatralnego przed CSK
Ławka patriotyczna zniknęła z placu Teatralnego przed CSK | fot. Dominik Wąsik

Patriotyczną ławkę z placu Teatralnego wywieziono w czwartek, 24 listopada. Podobne ławki stanęły we wszystkich szesnastu województwach. Co się stało z ławką i czy wróci tu jeszcze? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Amba fatima, było i nima

Na początku września w 16 miejscach Polski, po jednym w każdym województwie pojawiły się patriotyczne ławki. Cała instalacja patriotycznej ławki to wycięty w drewnie kontur Polski umieszczony na niebieskim postumencie. W środku postawiono drewniany podest, a na nim najzwyklejszą ławkę, na której można było sobie usiąść po uprzednim zapoznaniu się z regulaminem, który stał się hitem sieci.

Taka ławka stanęła również w Lublinie na placu Teatralnym przed CSK. Jej montaż zakończono 8 września. Ławka od samego początku cieszyła się dużym zainteresowanie, głównie wśród młodzieży, która spędzała w niej czas. Nie trzeba było czekać długo na pierwsze uszkodzenia. W pierwszej kolejności uszkodzeniu uległ łańcuch, który miał zabezpieczać osoby będące na ławce przed wypadnięciem.

Zobacz także: Ławka w kształcie Polski stanęła w Lublinie. Mieszkańcy mogą przyjść i zobaczyć, jak wygląda 100 tys. zł

Właścicielem ławki w kształcie Polski był Bank Gospodarstwa Krajowego. Stworzenie jednej ławki kosztowało 100 tysięcy złotych netto. W przesłanym komunikacie mogliśmy przeczytać, iż ławka „stanowi element akcji informacyjno-promocyjnej poświęconej inwestycjom, których realizację wspomaga BGK”. Patriotyczne ławki były finansowane ze środków własnych banku.

Przyszła zima, ławki zniknęły

Od samego początku akcji wiadomo było, że ławki patriotyczne nie wpiszą się na stałe w krajobraz poszczególnych miast. Instalacje miały pozostać w wyznaczonych miejscach do końca listopada. Mimo że do wyznaczonego terminu zostało jeszcze kilka dni, ławkę z Lublina usunięto już dziś ze względu na niekorzystne warunki pogodowe – śnieg.

Na ten moment nie wiadomo, co się stanie z ławkami za łączną kwotę 1,6 miliona złotych.

Zobacz również: Najdroższe ławki w Lublinie. Czy ławka w kształcie Polski ma sobie równych? Sprawdziliśmy to

Zniknęła patriotyczna ławka z placu Teatralnego w Lublinie
gdzie jest patriotyczna ławka w lublinie

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.