Znika połączenie kolejowe "Bolko" Lublin – Wrocław. Brak taboru kolejowego

przewozy regionalne
Przewozy Regionalne likwidują połączenie między Lublinem a Wrocławiem. Podróżujący chcący dostać się do Katowic lub Wrocławia będą musieli skorzystać z pociągów TLK.  Popularne połączenie zniknie z rozkładu jazdy w niedzielę. Jak dojechać zatem koleją do Wrocławia?

Po przeprowadzeniu analiz finansowych Przewozy Regionalne podjęły decyzję o opymalizacji siatki połączeń interREGIO. Od 14 czerwca nie będą kursowały pociągi „Piast” (Warszawa – Wrocław – Warszawy) oraz „Bolko” (Wrocław – Lublin – Wrocław). Decyzja ta została podjęta także ze względów techniczno-logistycznych.

Obecnie nie posiadamy wystarczającej liczby pojazdów przystosowanych do obsługi ruchu dalekobieżnego. Większość użytkowanych przez nas pociągów to autobusy szynowe i składy elektryczne przeznaczone do kursowania w relacjach regionalnych i aglomeracyjnych. – mówi Michał Stilger

Chodzi o pociąg, który z Lublina wyrusza po godz. 14, tuż przed godz. 17 jest w Kielcach, po godz. 19 w Katowicach a o 22.25 we Wrocławiu. W powrotną drogę „Bolko” wyjeżdża z Wrocławia kilka minut przed godz. 7 rano, z Katowic o 9.40, a w Lublinie jest 14:45.

IMAG1767Zdecydowana większość pociągów interREGIO kursuje na zasadach komercyjnych. Oznacza to, że w przeciwieństwie do pociągów REGIO, które stanowią ponad 90% wszystkich połączeń Przewozów Regionalnych, nie otrzymują do nich żadnej dotacji. Uruchamiane zostają zatem pociągi w takich relacjach i terminach, w jakich cieszą się one największą popularnością.

Podróżnym chcącym dostać się koleją z Lublina do Katowic lub Wrocławia pozostaną dwa bezpośrednie pociągi TLK wyjeżdżające o godz. 9.08 i 20.03.

Podróżni, którzy kupili bilety na pociągi IR „Piast” i „Bolko”, mogą zwrócić je w kasach prowadzących sprzedaż biletów na pociągi Przewozów Regionalnych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.