Znieważył flagę Polski na proteście rolników. Mężczyzna został aresztowany i usłyszał zarzuty

Protest rolników w Maryninie
Protest rolników w Maryninie | fot. Dominik Wąsik

39-letni mężczyzna z Izraela stanie przed sądem za publiczne znieważenie flagi Rzeczypospolitej Polskiej podczas wczorajszego protestu rolników w Hrebennem. Zerwał on flagę, która wisiała na ciągniku rolniczym jednego z protestujących i wyrzucił ją do rowu. Został zatrzymany i dzisiaj usłyszał zarzuty za ten czyn.

Nieobyczajny czyn i znieważenie flagi narodowej

Wczoraj, podczas demonstracji rolników w Hrebennem, doszło do aktu znieważenia flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Policyjne ustalenia wskazują, że 39-letni obywatel Izraela podróżował autobusem z Lwowa do Warszawy jako pasażer. Po przekroczeniu granicy w Hrebennem, mężczyzna opuścił autobus, który zatrzymał się na rolniczej blokadzie. Zdjął flagę z ciągnika rolniczego i wyrzucił ją do przydrożnego rowu na oczach protestujących.

flaga polski na tle niebieskiego nieba
Flaga Polski | fot. Adobe Stock

Obywatelowi Izraela grozi więzienie

Mężczyzna w wieku 39 lat został zatrzymany i umieszczony w areszcie policyjnym. Podczas trwających czynności procesowych przesłuchano świadków tego incydentu, którzy potwierdzili dotychczasowe ustalenia. Dodatkowo, jako dowód w sprawie, zabezpieczono flagę.

Dziś mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty. Za ten czyn grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.