Znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Dusił i groził pozbawieniem życia

policjanci prowadzą mężczyznę
fot. KPP Łęczna

Najbliższe dwa miesiące w areszcie spędzi 50-letni mieszkaniec powiatu łęczyńskiego. Mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną.

Kobieta złożyła zeznania

Policjanci z łęczyńskiej komendy w piątek zostali wezwani na interwencję domową w jednym z mieszkań na terenie powiatu. Na miejscu okazało się, że 50-letni mężczyzna pod wpływem alkoholu wszczął awanturę, podczas której wyzywał swoją żonę. Szarpał ją i zaczął dusić. Ponadto groził pozbawieniem życia jeśli poinformuje o tym zdarzeniu policję.

Funkcjonariusze zatrzymali agresora i przewieźli do policyjnej celi. Kobieta zdecydowała się opowiedzieć wszystko policjantom i złożyła zeznania. Okazało się, że mąż znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie. Wyzywał, niepokoił, zakłócał spoczynek nocny, izolował oraz popychał.

Mężczyzna usłyszał zarzuty

Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na przedstawienie 50 latkowi zarzutu znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną oraz zarzutu gróźb pozbawienia życia w przypadku powiadomienia policji o popełnionym na jej osobie przestępstwie.

Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie – reaguj

Interwencja może uratować czyjeś zdrowie lub życie! Pamiętaj, o obowiązujących przepisach ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw. Na ich podstawie Policja otrzymała uprawnienie w postaci możliwości wydania wobec osoby stosującej przemoc w rodzinie nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.