Znęcał się nad matką i synem. Policjanci wdrożyli „niebieską kartę” i zatrzymali agresywnego mężczyznę

d879973091
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Sąd zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy wobec zatrzymanego przez policjantów 36 latka z gminy Ruda Huta. Mężczyzna od ponad roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką i małoletnim synem. Policjanci wdrożyli procedurę niebieskiej karty. Grozi mu długa odsiadka.

Koniec przemocy fizycznej i psychicznej

Podczas interwencji domowej, policjanci z Chełma zatrzymali 36-letniego mieszkańca gminy Ruda Huta. Ustalenia operacyjne wskazywały, że mężczyzna systematycznie stosował przemoc psychiczną i fizyczną wobec matki i małoletniego syna. Sytuacja działa się nieprzerwanie przez ponad rok.

kajdanki na rękach
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Interwencja policjantów

W dniu aresztowania, mężczyzna wszczął kłótnie, zachowywał się agresywnie wobec kobiety, wyzywając, popychając i dusząc ją, będąc przy tym w stanie upojenia alkoholowego. W odpowiedzi na te działania, policjanci wezwani na miejsce interwencji, wystąpili o zastosowanie procedury tzw. „Niebieskiej Karty”, mającą na celu zapobieganie przemocy w rodzinie.

policja radiowóz
Policja | fot. Dominik Wąsik

Tymczasowy areszt i do 5 lat dla sprawcy

Mężczyzna został oskarżony o znęcanie się nad swoimi najbliższymi. Zebrane dowody pozwoliły na tymczasowe aresztowanie go na trzy miesiące w celu zapobieżenia dalszym działaniom. Zgodnie z aktualnymi przepisami, może mu grozić kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.