Zakończył się etap oceny formalnej projektów w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Lublina. Odrzucono 43 projekty — były m.in. niedoszacowane lub ich realizacja miała przebiegać na terenach nienależących do miasta.
Te projekty zakwalifikowały się do głosowania
W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy Lublina zgłosili łącznie 179 projektów. 136 z nich uzyskało pozytywną ocenę formalną, 40 negatywą, a 3 projekty zostały wycofane przez autorów. Pula na tegoroczne projekty to ponad 14 mln zł. Każda z 27 dzielnic miasta ma zagwarantowane do dyspozycji 350 tys. zł, pod warunkiem uzyskania przez projekt minimum 100 głosów.
„W trakcie oceny formalnej brano pod uwagę m.in. czy zgłoszone pomysły należą do zadań własnych gminy albo powiatu i są możliwe do realizacji w trakcie jednego roku budżetowego, a także czy inwestycje zaplanowane są na terenach należących do miasta” – wyjaśnia Joanna Stryczewska z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.
Zgodnie z nowym regulaminem autorzy projektów mają 7 dni na złożenie odwołania, jeśli nie zgadzają się z oceną swojego projektu. Termin zgłaszania uwag upływa w środę, 6 lipca (włącznie). Po rozpatrzeniu odwołań od oceny ustalona zostanie ostateczna lista projektów do jesiennego głosowania. Głosowanie na projekty zostanie przeprowadzone od 23 września do 10 października.
Wśród projektów, którym nie udało się zakwalifikować do dalszego etapu. są m.in. montaż fotoradaru na ul. Jana Pawła II, uruchomienie lodowiska Icemania od września do maja, bezpłatne przejazdy komunikacją miejską w święta państwowe, wybiegi dla psów, tężnia solankowa w dzielnicy Kośminek, nowe chodniki, remonty ulic i dodatkowe parkingi.
Lista projektów, które zakwalifikowały się do głosowania, znajduje się na stronie decyduje.lublin.eu.
Dodaj swój komentarz