Znamy wyniki budżetu obywatelskiego w Lublinie. Wśród projektów m.in. stadion żużlowy

speedway arena lublin stadion żużlowy zygmuntowskie
Tak mógłby wyglądać zmodernizowany stadion żużlowy przy Al. Zygmuntowskich

Znamy wstępnie wyniki głosowania nad budżetem obywatelskim na 2018 r. w Lublinie. Wśród zwycięskich projektów znalazła się modernizacja stadionu żużlowego.

 

– Pełne wyniki głosowania i listę zwycięskich projektów podamy najpóźniej do najbliższego poniedziałku – poinformował na środowej konferencji Piotr Choroś, dyrektor Biura Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta Lublin.

 

Wiadomo, że w głosowaniu wzięło udział ponad 38 tys. osób. Zdecydowana większość – 37 tys. – głosowała za pośrednictwem internetu. Łącznie mieszkańcy miasta oddali 65 652 głosów, z czego 35 987 stanowiły głosy kobiet, zaś 29 665 mężczyzn.

 

Na tą chwilę wiemy, że do realizacji w przyszłym roku trafią dwa projekty. Chodzi o remont szkoły Urszulanek oraz o modernizację stadionu żużlowego przy Al. Zygmuntowskich. Wartość pierwszego to 1,15 mln zł, drugiego – 1,2 mln zł.

 

– Zaczniemy przygotowania do właściwego projektu. Tor zostanie skrócony, a jego geometria ulegnie zmienia. Na środku boiska powstanie tor do mini żużla, zwiększy się też pojemność trybun – do 13 tys. – mówi Krzysztof Komorski, zastępca prezydenta Lublina.

 

Czytaj także: Speedway Arena Lublin. Tak może wyglądać stadion żużlowy przy Al. Zygmuntowskich

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    1. Każdy z mieszkańców mógł oddać głos na jeden mały i jeden duży projekt. Statystyki dostarczył Urząd Miasta i prawdopodobnie zliczył płeć (ilościowo) z każdego jednego oddanego głosu.

  1. A gdzie starsze komentarze? Cenzura Urszulańsko-Platformista działa. Do wiadomości podam, że Publiczna Szkoła Urszulanek pobiera czrsne w kwocie 400 zł.