Znamy wyniki Budżetu Obywatelskiego 2017. Sprawdź, które projekty zostały wybrane

budżet obywatelski lublin 2017

Znamy wyniki trzeciej edycji budżetu obywatelskiego w Lublinie. Do podziału tym razem była kwota 15 milionów złotych. Które projekty wygrały?

Najwięcej głosów uzyskał projekt M-76 Aktywny Lublin, uzyskując 6362 głosów. Wśród projektów „dużych” na pierwszym miejscu na liście znalazł się projekt D-40 Rewitalizacja ul. Różanej, na który zagłosowało 6106 osób.

W trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy mieli do dyspozycji 15 mln złotych. Z tej puli 8 mln złotych trafi na projekty małe, których koszt nie mógł przekroczyć 500 tys. złotych. Na duże projekty było przeznaczone 7 mln zł, których wartość mieści się w przedziale od 500 tys. zł do 1,2 mln zł. Ze wszystkich projektów zostało wybrane 17 małych i 6 dużych.

Głosowanie na projekty trwało od 1 do 10 października. Tradycyjnie już odbywało się w formie papierowej i elektronicznej. Każdy mieszkaniec mając skończone 16 lat mógł zagłosować na maksymalnie 3 projekty: 1 duży i 2 małe.

W tym roku mieszkańcy oddali ponad 73 tys. głosów. Za pośrednictwem strony internetowej zagłosowało blisko 18 tysięcy osób, a tradycyjnie na papierze ponad 55 tys.

W ubiegłym roku wyniki BO zostały ogłoszone 10 listopada, a w tym prawie miesiąc „poślizgu”. Dlaczego? – Jednym z głównych powodów tak dużego opóźnienia jest ilość oddanych głosów drogą papierową. Każdą jedną z ponad 55 tysięcy kart, trzeba było sprawdzić i wprowadzić do systemu – wyjaśnia Piotr Choroś z UM Lublin.

Zielony Budżet

Jeszcze w tym miesiącu zacznie się nabór wniosków z projektami w ramach Zielonego Budżetu miasta Lublin. Na czym polega? Mieszkańcy podobnie jak w budżecie obywatelskim mogą składać wnioski, lecz tylko na te inicjatywy, które wpłyną na aktywność i wypoczynek mieszkańców.

– Mowa tu o skwerach, małych parkach, małych zielonych przestrzeniach czy prywatnych terenach, na których właściciel w tym przypadku np. administrator osiedla udostępni przestrzeń publicznie – dodaje Horoś.

Więcej o zielonym budżecie w oddzielnym materiale.

Te projekty zostaną zrealizowane w 2017 roku

Projekty małe

Projekty duże

DW

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.