Znaki ostrzegające przed jeżami pojawią się na lubelskich ulicach. Gdzie dokładnie?

Znak ostrzegający o jeżac
Znak ostrzegający o jeżach | fot. BO Warszawa

Przy wybranych ulicach wkrótce zostaną postawione znaki drogowe ostrzegające o częstszej obecności jeży w tych miejscach. Mają zachęcać kierowców do ostrożności na drogach, a mieszkańców – do pomocy rannym czy potrzebującym zwierzętom.

Lublin jest domem dla wielu zwierząt. Najliczniejszą grupę stanowią ptaki i drobne ssaki – głównie jeże, wiewiórki i nietoperze. Zadomowiły się u nas lub migrują z okolicznych gmin również sarny i jelenie.

„Zależy nam, aby miasto było miejscem bezpiecznej i w miarę możliwości bezkonfliktowej koegzystencji ludzi i zwierząt”– mówi Blanka Rdest-Dudak, zastępca dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.

Uwaga, jeże na drodze!

„Uwaga jeże” – takie znaki pojawią się w najbliższym czasie przy ulicach Lublina. Mają przypominać o małych mieszkańcach parków i zachęcać kierowców do ostrożności na drodze.

Jeże są w miastach stale narażone na niebezpieczeństwo. Około 25 proc. z nich odnosi kontuzje w związku z wypadkami na drogach. Do tego wpadają w pułapki architektoniczne, a przeszkodami są nawet płoty.

„Zwracamy się do mieszkańców z prośbą o zgłaszanie miejsc, w których często widywane są jeże przechodzące przez ruchliwe ulice” – mówi Izolda Buguta z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Po analizie wskazanych lokalizacji, zostaną w nich ustawione specjalne znaki drogowe. Poinformują one kierowców, że mogą w tych miejscach spotkać spacerujące jeże, w związku z czym powinni zachować szczególną ostrożność.

Informacje o miejscach można przekazywać na adres: [email protected]

W przypadku znalezienia rannego jeża należy zgłosić ten fakt do Eko-Patrolu Straży Miejskiej w Lublinie pod nr tel. 986 lub 81 466 5020.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.