Zmiany w rządzie. Artur Soboń będzie nowym wiceministrem finansów

Artur Soboń będzie nowym wiceministrem finansów
Artur Soboń będzie nowym wiceministrem finansów | fot. Artur Soboń

Rzecznik rządu Piotr Müller potwierdził, że Artur Soboń w przyszłym tygodniu zostanie nowym wiceministrem finansów. W resorcie finansów ma odpowiadać za naprawę Polskiego Ładu.

Artur Soboń nowym wiceministrem finansów

W sobotę rzecznik rządu Piotr Müller przekazał, że Artur Soboń, który obecnie jest wiceministrem rozwoju i technologii, w przyszłym tygodniu przejdzie do Ministerstwa Finansów. Będzie tam nowym wiceministrem finansów.

„Polski Ład to m. in. największa reforma obniżająca podatki, tworząca solidarny system podatkowy. Premier Mateusz Morawiecki zdecydował, że jej wdrożenie wesprze Artur Soboń. Przejdzie z Ministerstwa Rozwoju i Technologii do Ministerstwa Finansów”

– przekazał Piotr Müller.

„Artur Soboń m.in. podpisał umowę społeczną w górnictwie, doprowadził do szerokiego przekształcenia użytkowania wieczystego we własność”

– argumentował rzecznik rządu.

„Wdrożenie każdej dużej zmiany jest wyzwaniem organizacyjnym. Cel reformy jest jasny – sprawiedliwe, niższe podatki – wyższe pensje Polaków”

– dodał.

Kim jest Artur Soboń?

Artur Soboń (ur. 13 marca 1977 w Świdniku) – polityk, urzędnik i samorządowiec, poseł na Sejm VIII i IX kadencji, sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju (2018–2019), Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej (2019), Ministerstwie Aktywów Państwowych (2019–2021) oraz Ministerstwie Rozwoju i Technologii (od 2021). Jest posłem Prawa i Sprawiedliwości.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.