Zmiany w organizacji ruchu na weekend

W związku z zawodami sportowymi, świętem miodu i 75. rocznicą obrony Lublina, w najbliższym czasie nastąpią zmiany w organizacji ruchu. Prosimy kierowców o zachownie szczególnej ostrożności.

Lublin City Tour; sobota 13 września

Start i meta zawodów kolarskich usytuowane będą na rynku Starego Miasta. Trasą przejazdu będą: ul. Rynek, ul. Złota, ul. Archidiakońska, pl. Po Farze, ul. Grodzka, ul. Ku Farze, ul. Rybna, ul. Bramowa, ul. Jezuicka, ul. Gruella.

Rajd, podzielony na kategorie, odbędzie się w godz. 14 – 18.30. Przy czym przygotowywanie trasy przejazdu rozpocznie się już o godz. 7.

Wyścig odbywał się będzie przy całkowitym wyłączeniu z ruchu kołowego i pieszego wyżej wymienionych ulic. Ruch pieszy będzie mógł się odbywać w przerwach między przejazdami rowerzystów.

Bezpieczeństwo zawodów zobowiązany jest zapewnić organizator i służby porządkowe.

II Duathlon Lublin 2014 „Urodzeni by walczyć”; sobota 13 września

Zawody rozpoczną się o godz. 12 i będą trwały ok 120 min. Uczestnicy będą bieg aleją spacerową przy Zalewie Zemborzyckim, a także jechać rowerem (start ok. godz. 12.30) z parkingu na Słonecznym Wrotkowie, ul. Osmolicką, ul. Cienistą, ul. Krężnicką, ul. Żeglarską, ul. Osmolicką.

Przejazd rowerzystów odbywał się będzie w asyście policji. Policja czuwać będzie także nad bezpieczeństwem ruchu kołowego na trasie przejazdu.

XIII Lubelskie Święto Miodu; niedziela 14 września

Uczestnicy w godz. 12.30 – 13.00 przejdą z pl. Katedralnego na Stare Miasto ulicami: Królewską, Bramową, Rynek.

Przemarsz odbywał się będzie jednym pasem ruchu. Na trasie możliwe jest wstrzymanie ruchu pojazdów przez policję.

75. rocznica Obrony Lublina; wtorek 16 września

Uczestnicy uroczystości o godz. 11 przejdą z kościoła przy al. Kraśnickiej 76, ulicami: Bohaterów Monte Cassino, Krasińskiego, Struga, Zana, pod pomnik „Obrońców Lublina 1939 r.”.

Ruch drogowy w czasie przemarszu będzie całkowicie wstrzymany. Ponadto, w godz. 11.30 – 12.30 pod pomnikiem, na chodnikach, terenach zielonych i jednym pasie ruchu ustawi się kompania honorowa i orkiestra wojskowa.

Bezpieczeństwo uczestników zobowiązany jest zapewnić organizator i służby porządkowe.

fot. spottedlublin.pl

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.