Zmiany w organizacji ruchu na czas Wszystkich Świętych

imag0075

W celu usprawnienia ruchu w rejonie cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. W 31 października – 3 listopada funkcjonariusze Policji będą kierować ruchem w godzinach jego największego nasilenia.

  • Cmentarz przy ul. Droga Męczenników Majdanka

W celu ułatwienia dojazdu do cmentarza przy ul. Droga Męczenników Majdanka od 31 października do 3 listopada na ul. Cmentarnej zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu (od ul. Droga Męczenników Majdanka w stronę cmentarza). Wyjeżdżający będą kierowani jednokierunkową drogą gruntową (za punktami kamieniarskimi) w kierunku ronda im. Janusza Krupskiego. Na rondzie będzie obowiązywał zakaz skrętu w lewo (kierunek ul. Fabryczna), a pojazdy będą kierowane przez ul. Dekutowskiego do
al. Witosa. Dodatkowo, w tym czasie wyłączona będzie sygnalizacja świetlna przy ul. L. Herc, a za tym skrzyżowaniem do ul. Grenadierów środkowy pas ruchu zostanie przeznaczony do jazdy na wprost (jako prawoskręt będzie wykorzystana zatoka postojowa przy Państwowym Muzeum na Majdanku. Ponadto, zostaną wprowadzone zakazy skrętu w lewo w ul. Lucyny Herc (jadąc od centrum) i na teren Muzeum na Majdanku (jadąc od strony Felina).

Dla odwiedzających groby bliskich dostępne będą parkingi: przed cmentarzem, na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku, na terenie dawnego Polmozbytu przy ul. Droga Męczenników Majdanka 74, na ul. Dobrzańskiego (parkingi Uniwersytetu Przyrodniczego).

  • Cmentarz przy ul. Lipowej

W sobotę 1 listopada od godz. 7.00 do 22.00 bezpłatnie dostępny będzie parking podziemny pod obiektem CHR Lublin Plaza. Wjazd i wyjazd możliwy będzie zarówno od ul. Ofiar Katynia jak i ul. Obrońców Pokoju. Na parkingu znajdują się miejsca dla ok. 670 pojazdów. Szlabany wjazdowe i wyjazdowe będą podniesione.

Natomiast już 31 października do 3 listopada na ul. Ofiar Katynia zatoka postojowa przy CHR Lublin Plaza będzie oznakowana dla pojazdów osób niepełnosprawnych, a odcinek ul. Obrońców Pokoju od ul. Uniwersyteckiej do ul. Raabego zostanie oznakowany jako dwukierunkowy. Umożliwi to łatwiejszy dojazd od strony ul. Raabego na parking przy ul. Białej i na parking pod CHR Lublin Plaza. W celu wygenerowania dodatkowych miejsc postojowych zostaną przysłonięte znaki B-36 „zakaz zatrzymywania się” na ul. Głębokiej od ul. Narutowicza do ul. Raabego. Umożliwi to postój pojazdów wzdłuż tej ulicy.

  • Cmentarz przy ul. Pszczelej

na ul. Pszczelej na odcinku od torów kolejowych do ul. Kukułczej zostanie wprowadzony jeden kierunek w celu uzyskania dodatkowych miejsc postojowych. Powrót spod cmentarza będzie się odbywał ulicami: Kukułczą, Letniskową do ul. Krężnickiej.

  • Cmentarz przy ul. Bełżyckiej

W sobotę i niedzielę (1 i 2 listopada) na ul. Bełżyckiej w celu usprawnienia ruchu zostanie wprowadzony jeden kierunek od strony kościoła w Konopnicy do cmentarza. Wyjazd w stronę al. Kraśnickiej będzie się odbywał ul. Folwarczną, która również zostanie oznakowana jako jednokierunkowa.

fot. spottedlublin.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.