Zmiana organizacja ruchu na ul. Bernardyńskiej

ul. Bernardyńska
Zerwana nawierzchnia drogowa z połowy jezdni | fot. Dominik Wąsik

Od środy na ul. Bernardyńskiej obowiązuje zmiana organizacji ruchu. Prace mają potrwać ponad miesiąc, przez co przejazd ulicą zostanie poważnie ograniczony.

IMAG2909

W związku z budową sieci ciepłowniczej w ul. Bernardyńskiej do Perła – Browary Lubelskie S.A przy ul. Bernardyńskiej 15 została wprowadzona czasowa organizacja ruchu. Od 4.11.2015 r. prace prowadzone będą etapami dla zawężenia jezdni w rejonie prowadzonych robót z utrzymaniem ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną.

Roboty będą prowadzone etapami, a pracownicy firmy układającej rury mają stopniowo przesuwać się w dół ulicy. Rów w jezdni ma być wykopany raz z jednego, a raz z drugiego brzegu ulicy.

Zgodnie z zapowiedziami wykonawcy prac budowa sieci ciepłowniczej powinna się zakończyć najpóźniej 20 grudnia. Nie jest jednak wykluczone, że przy sprzyjającej pogodzie prace zakończą się nieco wcześniej.

Od ul. Dolna Panny Marii do ul. Zamojskiej (na całym odcinku ul. Bernardyńskiej) wprowadzono zakaz ruchu w godz. 6-19 z tabliczką o treści „Nie dotyczy komunikacji zbiorowej, służb publicznych, komunalnych, TAXI, rowerów, dojazdu do posesji przy ul. Bernardyńskiej, Żmigród, Miedzianej”.

Objazd dla pozostałych uczestników ruchu poprowadzono ulicami: Zamojska, Rusałki, Mościckiego, Narutowicza.

Wykonawca prac będzie zobowiązany do odtworzenia asfaltowej nawierzchni jezdni i to na całej szerokości rozkopanego odcinka.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.