Zmiana czasu z zimowego na letni 2017. Przestawiamy już tej nocy

Zmiana czasu z zimowego na letni 2017

Kiedy przestawiamy zegarki na czas letni w tym roku? W nocy z soboty, 25 marca na niedzielę, 26 marca będziemy musieli przestawić zegarki.

 

Zmiana czasu na letni 2017. W nocy z soboty 25 marca na niedzielę 26 marca przestawimy zegarki z czasu zimowego na letni. O godzinie 2.00 należy przestawić zegarek o godzinę do przodu – czyli na 3.00.

 

Nowoczesne urządzenia, jak komputery, telefony komórkowe i niektóre zegarki elektroniczne przestawiają czas z zimowego na letni automatycznie. Po zmianie czasu na letni dłużej będzie jasno.

 

W Polsce zmianę czasu stosujemy od 1977 roku. Obecnie czas letni funkcjonuje w około 70 państwach, również europejskich nie wliczając Islandii, a od 2011 roku również Rosji i Białorusi. W krajach wysoko rozwiniętych wyjątek stanowi Japonia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.