Złożył 14-latkowi propozycję seksualną przez Internet. Do jego domu zapukali policjanci

komputer laptop
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Policjanci namierzyli i weszli do domu 41-latka, który kilka dni temu złożył 14-latkowi propozycję seksualną przez Internet. Mężczyzna namawiał nieletniego do spotkania.

Kilka dni temu policjanci z Chełma otrzymali informację o 41-letnim mężczyźnie, który za pośrednictwem portalu społecznościowego nawiązał kontakt z małoletnim. Mężczyzna był przekonany, że korespondencję prowadzi z 14-latkiem. Bardzo szybko złożył mu propozycję seksualną, umawiając się na spotkanie.

Jak się okazało, zamiast spotkania, do jego domu zapukali w środę policjanci. Mężczyzna był zaskoczony wizytą funkcjonariuszy, został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty, dzisiaj zostanie doprowadzony z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego składanie za pośrednictwem systemów teleinformatycznych małoletniemu poniżej lat 15 propozycji seksualnych zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.