Złodzieje grasują na cmentarzach w Lublinie. Kradną wieńce, kwiaty i znicze

Cmentarz przy ul. Lipowej w Lublinie
Cmentarz przy ul. Lipowej w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Mieszkańcy informują o pierwszych kradzieżach na cmentarzach w Lublinie. Łupem złodziei padają wieńce, kwiaty i znicze, ponieważ w okresie Wszystkich Świętych skradzione łupy można sprzedać najszybciej.

Kradzieże na cmentarzach przed Wszystkimi Świętymi

„Jak ktoś się zastanawiał czy na cmentarzu na Lipowej kradną w tym roku, to tak – kradną… Oby ci ręka uschła z tymi chryzantemami…” – pisze mieszkaniec Lublina, któremu z grobu bliskiej osoby skradziono kwiaty.

Dla złodziei nie ma żadnych świętości. Ich łupem najczęściej padają wieńce, kwiaty i znicze, przeważnie w okresie przed Wszystkimi Świętym. Skradzione łupy mogą w łatwy sposób sprzedać przed innymi cmentarzami.

Łupem złodziei oprócz zniczy czy kwiatów, często padają także torby z portfelami oraz kluczami do mieszkania. Wystarczy chwila nieuwagi.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.