Złodziej uciekając z włamania, nadział się na ogrodzenie. Interweniowali strażacy

68 143482
Włamywacz nadział się na płot | fot. KPP Świdnik

Wyjątkowego pecha miał 59-latek, który usiłował włamać się do domu. Uciekając, zgubił torbę ze swoimi rzeczami, a przeskakując przez płot, nadział się na ostry element. Interweniowali strażacy.

Do zdarzenia doszło w piątek, 8 marca na terenie gminy Trawniki. Świdniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o wybiciu szyb w jednym z domów i mężczyźnie, który doznał obrażeń próbują przeskoczyć metalowe ogrodzenie wspomnianej posesji.

Na miejscu policjanci zastali jednostkę straży pożarnej oraz krewnego właściciela budynku. Z jego relacji dowiedzieli się, że chwilę wcześniej karetka pogotowia zabrała do szpitala mężczyznę, który uciekając z posesji zawisł na ogrodzeniu, a w jego nodze utkwił jeden z grotów ogrodzenia.

Ostra część ogrodzenia utkwiła mężczyźnie głęboko nad kolanem. Zdjęcie mężczyzny z płotu było możliwe dopiero po interwencji strażaków, którzy zmuszeni byli odciąć fragment ogrodzenia. Metal usunięto z ciała dopiero w szpitalu.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 59-latek nie zdążył splądrować budynku, bo został spłoszony. Kiedy rzucił się do ucieczki, zapomniał o dwóch reklamówkach, które ze sobą przyniósł. W środku były jego rzeczy osobiste.

Z sali operacyjnej 59-latek trafił do aresztu, gdzie ma spędzić najbliższe trzy miesiące. Za włamanie może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.