Złodziej paliwa złapany przez policjantkę po służbie. Teraz odpowie przed sądem

napis policja na masce samochodu
fot. Policja

Policjantka, wracając do domu po służbie, zauważyła złodzieja paliwa. Jechała za nim, wzywając w międzyczasie na miejsce umundurowany patrol.

Złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi

Było około godziny 16:00 kiedy policjantka z Posterunku Policji w Trzeszczanach wracała do domu po skończonej służbie. Po drodze zauważyła samochód osobowy marki Skoda Fabia. Spojrzała na numer rejestracyjny pojazdu i zauważyła, że zgadza się on z numerem pojazdu, którego kierowca kilka dni wcześniej zatankował na jednej z pobliskich stacji paliw i nie uiszczając zapłaty, odjechał z miejsca. Policjanci poszukiwali sprawcy tej kradzieży.

Funkcjonariuszka jechała za wskazanym autem. W międzyczasie skontaktowała się z dyżurnym policji w Hrubieszowie, który wysłał na miejsce umundurowany patrol. Po zatrzymaniu okazało się, że za kierownicą siedział 32-latek, mieszkaniec województwa mazowieckiego. Była z nim 26-letnia pasażerka.

Ustalono, że mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi zasądzony na okres 3 lat. Za złamanie zakazu odpowie teraz przed sądem. 32-latek usłyszał także zarzuty kradzieży benzyny oraz gazu ze stacji paliw w Uchaniach oraz Werbkowicach.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Za złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdem, mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.