Złodziej łańcuszków zatrzymany. Nastolatek ukrywał się przed policją

kradł łańcuszki
Nastolatek kradł łańcuszki przechodniom | fot. nadesłane

Policjanci zatrzymali 16-latka, który okradał kobiety w centrum miasta. Podbiegał od tyłu do idącej chodnikiem kobiety i zrywał złoty łańcuszek.

Do kradzieży doszło 7, 11 i 18 czerwca w centrum miasta. Na ul. Ruskiej młody mężczyzna podbiegł do 71-latki i zerwał jej złoty łańcuszek. Później powtórzył swój „wyczyn” jeszcze dwukrotnie na ul. Lubartowskiej wobec 58 i 66-latki. Łączna wartość skradzionych w ten sposób złotych łańcuszków wyniosła ponad 4 tysiące zł.

Policjanci zabezpieczyli nagrania z monitoringu z miejsca zdarzeń oraz ulic, którymi uciekał. Analiza zebranego materiału pozwoliła kryminalnym z II komisariatu na wytypowanie złodzieja.

Okazał się nim 16-letni mieszkaniec Lublina. Po kradzieżach, przez kilka tygodni ukrywał się przed policją. I tak w czwartek policjanci kryminalni z II komisariatu zatrzymali nastolatka na terenie Starego Miasta.

Podczas zatrzymania 16-latek przyznał się do kradzieży. Powiedział, że łańcuszki sprzedał, a pieniądze przeznaczył na swoje potrzeby.

Policjanci przekazali materiały sprawy do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który zajmie się teraz 16-latkiem.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.