Zlikwidowali pseudohodowlę psów pod Bełżycami. Skandaliczne warunki

Pseudohodowla psów pod Bełżycami | fot. Fundacja Lubelska Straż Ochrony Zwierząt

Ponad 40 psów rozmaitych ras trzymano na prywatnej posesji pod Bełżycami. Anonimową informację o pseudohodowli przekazano Fundacji Lubelska Straż Ochrony Zwierząt.

W ubiegły poniedziałek, 11 czerwca inspektorzy z Lubelskiej Straży Ochrony Zwierząt wraz z inspektorami Powiatowej Inspekcji Weterynarii sprawdzili anonimową informację o bardzo złych warunkach, w jakich są przetrzymywane psy na jednej z posesji w gminie Bełżyce, koło Lublina. Weszli tam w asyście policji.

– Informator przekazał nam, że znajduje się tam pseudohodowla rasowych psów, w której zwierzęta są przetrzymywane w skandalicznych warunkach – mówi Eliza Betlej, inspektor Fundacji Lubelska Straż Ochrony Zwierząt.

Zwierzęta były przetrzymywane w kojcach z betonową nawierzchnią przy jednym z budynków gospodarczych, bez dostępu do światła. – Ich życie i zdrowie były zagrożone. Stan niektórych zwierząt po pierwszych badaniach został oceniony na bardzo ciężki – wyjaśnia Eliza Betlej.

Pseudohodowla psów pod Bełżycami | fot. Fundacja Lubelska Straż Ochrony Zwierząt

Według niej, około 60-letni właściciel posesji prowadził nielegalną i nigdzie nie zrzeszoną „hodowlę” różnych „ras”. Były to m.in. buldogi francuskie czy owczarki niemieckie. Trzymane tam psy miały się często rozmnażać, a ich szczenięta mogły być potem sprzedawane jako rasowe.

– Wszystkie zwierzęta były przetrzymywane razem, gdzie gryzły się nawzajem. Były bardzo zaniedbane. Właściciel karmił je kośćmi i korpusami drobiowymi – dodaje Eliza Betlej.

Psy gryzły się nawzajem | fot. Fundacja Lubelska Straż Ochrony Zwierząt

Część zwierząt wymaga bardzo kosztownego leczenia specjalistycznego. – Są to bardzo duże koszta, które będziemy musieli ponieść, dlatego apelujemy o wsparcie finansowe na ten cel – apeluje Betlej.

Fundacja Lubelska Straż Ochrony Zwierząt poszukuje również osób, które mogłyby dać psiakom tymczasowy dom. Ci, którzy nie mogą zapewnić opieki proszeni są o wsparcie w postaci karmy mokrej dla zwierząt.

Wsparcie z dopiskiem „pseudohodowla buldogi” należy kierować na konto:
BANK PEKAO SA: 81 1240 2382 1111 0010 3683 3419
Fundacja Lubelska Straż Ochrony Zwierząt

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Pseudo Hodowla w miejscowosci Bytonia pod Starogardem Gdanskim Milusinskie Przytulanki.Prosze uwazac Pani wlascicielka Pelowska sprzedaje kundelkow jako rasowych psow za kosmiczne kwoty 800 zl!!!
    Lubię to! · Odpowiedz · 1 min

  2. Stowarzyszenie zabrało raptem 4 buldożki resztę psów zostawiajac na łaskę bądź niełaskę właściciela.KHIM zabrał 11 haszczaków i chorą buldożkę prywatne osoby zabrały 3 onki 2 buldogi a reszta psów tam została. Niech organizacja nie przypisuje sobie rozbicia pseudo bo reszta psów dalej tam tkwi w tym buldożka w ciąży

  3. Do oddania są materace, pościel, koce, ręczniki – rzeczy już nie używane, a które na pewno przydałyby się w lecznicy dla chorych zwierząt. Można odebrać w Lublinie – proszę o jakiś kontakt

  4. Obarczyć kosztami właściciela chyba zarobił na tych biednych stworzeniach!!!