Złe informacje dla kierowców. Przedłuży się przebudowa Al. Racławickich

Widok z lotu ptaka na przebudowywane al. Racławickie
Widok z lotu ptaka na przebudowywane al. Racławickie | fot. Miasto Lublin

O blisko dwa miesiące przedłuży się przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Wykonawca złożył wniosek o dodatkowy czas na realizacje robót. Prace potrwają do połowy sierpnia.

Lublin: przedłuży się remont Al. Racławickich

Rozpoczęta 20 kwietnia 2020 r. przebudowa Al. Racławickich, ul. Lipowej i ul. Poniatowskiego miała zakończyć się w czerwcu 2021 r. Już wiadomo, że tego terminu nie uda się dotrzymać. Wykonawca złożył wniosek o dodatkowy czas na przeprowadzenie zadań drogowych, w związku z wystąpieniem szeregu niezależnych okoliczności mających wpływ na czas realizacji zadania.

„Po przeanalizowaniu wniosku oraz na podstawie pozostałej dokumentacji kontraktowej, uznano część z przedstawionych roszczeń za zasadne” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Co wpłynęło na opóźnienie?

„Przekazanie w późniejszym terminie placu budowy z uwagi na pandemię, konieczność przeorganizowania robót w związku z przedłużającą się możliwością rozbiórki budynku przy ul. Poniatowskiego, pożar zbiornika retencyjnego na ul. Lipowej oraz konieczność wstrzymania robót na czas prowadzonych prac archeologicznych – to czynniki, który miały wpływ na termin realizacji zadania” – wylicza Góźdź.

Realizacja inwestycji przedłuży się o ponad 50 dni. Do 17 czerwca zostanie ukończona branża sanitarna, gazowa i wodociągowa oraz warstwy wiążące nawierzchni jezdni i ścieżki rowerowe. Wykonanie pozostałych prac drogowych wykonawca deklaruje do końca lipca, a z początkiem sierpnia prowadzone będą prace porządkowe.

„Dokładny termin zakończenia inwestycji określi aneks do umowy” – wyjaśnia Góźdź.

W ramach prowadzonej przebudowy zostaną wykonane dodatkowe zadania, pierwotnie nie przewidziane w ramach inwestycji. Uzyskano zgodę na przebudowę wszystkich schodów wraz z wykonaniem nowego chodnika wzdłuż Bioteki.

Ponadto do zakresu inwestycji doszedł remont murków oporowych na Al. Racławickich przy Zespole Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego oraz wzdłuż Agencji Mienia Wojskowego. Dodatkowo powstanie 6 miejsc dla pojazdów taxi na Al. Racławickich i ul. Lipowej.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.