Złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wsiadł za kierownicę — obywatel Ukrainy odpowie przed sądem

policja radiowóz
Policja | fot. Dominik Wąsik

Do trzech lat pozbawienia wolności

31-letni obywatel Ukrainy złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto na jednej ze stacji benzynowych zatankował paliwo i nie zapłacił. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

W czwartek około godziny 20:00 piaseccy policjanci otrzymali informację, że na stacji paliw w Kębłowie doszło do kradzieży paliwa. Funkcjonariusze, dysponując opisem pojazdu i wizerunkiem kierującego podjęli penetrację rejonu przyległego do miejsca zdarzenia. Na jednym z parkingów w Piaskach zauważyli pojazd marki Mitsubishi, odpowiadający opisowi.

Za kradzież został ukarany mandatem karnym

Następnie dotarli do właściciela tego pojazdu. Okazał się nim 31-letni obywatel Ukrainy, czasowo mieszkający w Piaskach. Mężczyzna potwierdził, że rzeczywiście tankował paliwo i całkiem zapomniał, by zapłacić. Wizerunek mężczyzny potwierdzili również pracownicy sklepu. Mężczyzna uiścił opłatę za paliwo.

W trakcie weryfikacji danych mężczyzny okazało się, że ma on na swoim koncie trzyletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 31-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa niestosowania się do wyroku sądu — komentuje komisarz Magdalena Szczepanowska

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.