Zjeżdżając z ronda, wywróciła się na rowerze i uderzyła twarzą o asfalt. Rowerzystka była pijana

pijana na rowerze wywróciła
Nietrzeźwa 18-latka wywróciła się na rowerze | fot. KPP Łuków

Pijana rowerzystka urządziła sobie nocny rajd po mieście. Zjeżdżając z ronda, wywróciła się na rowerze i uderzyła twarzą o asfalt. Zobacz, co widział operator monitoringu.

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek na terenie Łukowa. Dyżurny łukowskiej policji został powiadomiony o zakrwawionej rowerzystce, którą napotkali mieszkańcy na jednej z ulic. Na miejsce został skierowany patrol, który na miejscu zastali leżący na jezdni rower i znajdującą się przy nim młodą kobietę.

„Rozmawiająca z policjantami 18-letnia łukowianka była zdezorientowana, nie wiedziała co się z nią stało, nie potrafiła opisać żadnych okoliczności zdarzenia, w którym uczestniczyła. Pokrzywdzona miała obrażenia twarzy, po chwili zaopiekował się nią personel medyczny” – mówi asp. szt. Marcin Józwik, oficer prasowy KPP w Łukowie.

Mundurowi poddali rowerzystkę badaniu alkomatem. Okazało się, że 18-latka ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ustalający okoliczności zdarzenia policjanci nie odnaleźli jakichkolwiek śladów świadczących o potrąceniu młodej dziewczyny przez inny pojazd.

Sprawdzając zapis kamer miejskiego monitoringu mundurowi potwierdzili swoje przypuszczenia. Pokrzywdzona dziewczyna jechała rowerem i sama przewróciła się na jezdni uderzając twarzą w asfalt. Wszystko wskazuje na to, że przyczyną zdarzenia był alkohol. Teraz 18-latkę czeka rozprawa sądowa.

„Za kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości grozi jej zakaz kierowania rowerami, wysoka grzywna, a nawet kara aresztu. Ku przestrodze publikujemy zapis kamer miejskiego monitoringu. Widać tam jak może skończyć się kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości” – informuje asp. szt. Marcin Józwik.

Zobacz, co widział operator monitoringu

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.