Zielony nalot na dnie basenu sportowego przy ul. Głębokiej w Lublinie

DSC 2439
Basen sportowy w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym UP przy ul. Głębokiej w Lublinie | fot. CSR

W poniedziałek zostaliśmy poinformowani przez jedną z Czytelniczek, że dno basenu sportowego w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Głębokiej jest pokryte zielonym nalotem.

O sprawie poinformowała nas czytelniczka Oliwia, która napisała: „Nie polecam na dniach kąpieli w basenie przy ulicy Głębokiej. Podłoga basenu jest w glonach. Szczególnie na torze numer 4 i 5. Mało tego jacyś ludzie na tych glonach narysowali przyrodzenia męskie„.

To algi, jednokomórkowe rośliny wodne, powstające przede wszystkim dzięki obecności światła i składników odżywczych. Rozwijające się w basenie algi szybko prowadzą też do zmętnienia wody oraz powodują pojawienie się glonów.

Czytelniczka poprosiła o nagłośnienie sprawy i interwencję, której oczywiście się podjęliśmy.

Rzeczywiście zdarzyło się, że pojawiły się na dnie basenu zielonkawe naloty. Wynikło to z przesunięcia terminu odkurzania dna basenu, spowodowanego awarią odkurzacza. Dno zostało oczyszczone ręcznie. Obecnie problem nie występuje” – mówi Robert Kozłowski, kierownik Centrum Sportowo-Rekreacyjnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.