Zielony Budżet Lublina. Do wydania dwa miliony złotych

park ludowy lublin
Park Ludowy w Lublinie | fot. spottedlublin.pl

Lublin, jako pierwsze miasto w Polsce, wprowadza Zielony Budżet Obywatelski. Miasto odda do dyspozycji mieszkańców 2 mln zł. O wyborze projektów zadecydują specjaliści.

Zielony Budżet Obywatelski nieco różni się od dobrze nam znanego Budżetu Obywatelskiego. Tutaj o wyborze projektów nie zadecydują sami mieszkańcy, lecz specjaliści.

Wnioski złożone w ramach Zielonego Budżetu Obywatelskiego przez mieszkańców najpierw przejdą ocenę formalną w ramach której sprawdzona zostanie np. własność gruntów na których są zlokalizowane, czy możliwość realizacji w ciągu jednego roku budżetowego. Następnie, komisja ekspertów z zakresu zieleni, architektury i krajobrazu wyłoni zwycięskie projekty.

– Każdy mieszkaniec naszego miasta może mieć wpływ na tworzenie nowych terenów zieleni lub rewitalizację istniejących. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich zainteresowanych o zgłaszanie swoich pomysłów na zagospodarowanie miejsc, które wspólnie możemy stworzyć dla mieszkańców – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Realizacja projektów będzie możliwa przede wszystkim na otwartych i ogólnodostępnych terenach Gminy Lublin przeznaczonych dla szerokiego grona użytkowników. Projekty będą mogły obejmować także obszary pasów drogowych.

– Zespół ekspertów weźmie m.in. pod uwagę: udział zieleni w całości projektu, kontekst otoczenia, innowacyjność projektu, funkcjonalność oraz miejsce realizacji projektu – wyjaśnia Beata Krzyżanowska, rzecznik prasowy prezydenta.

Projekty można składać wyłącznie drogą elektroniczną poprzez formularz znajdujący się na stronie .

DW

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.