Zielone Świątki. W niedzielę 4 czerwca zakupów nie zrobisz

Zielone Świątki. W niedzielę 4 czerwca zakupów nie zrobisz

Jeśli zaplanowaliście zakupy w ten weekend, zróbcie je w sobotę. W niedzielę, 4 czerwca wypadają Zielone Świątki, czyli dzień wolny od pracy.

 

Dzień zesłania Ducha Świętego, potocznie zwany Zielonymi Świątkami, jest świętem ruchomym i przypada 49 dni od Wielkanocy.

 

W tym roku wypada ono 4 czerwca i wszyscy planujący zakupy na ten dzień muszą przygotować się na utrudnienia. W związku z tym w niedzielę zamknięte będą supermarkety, hipermarkety, galerie handlowe oraz inne sklepy zatrudniające pracowników na umowę o pracę.

 

W ten dzień zgodnie z ustawą z 2017 roku dozwolona jest jednak sprzedaż prowadzona przez właścicieli sklepów czy przez osoby zatrudnione na umowy cywilnoprawne (jak umowa zlecenia), a także zatrudnionych na podstawie umowy agencyjnej.

 

Otwarte mogą być także stacje benzynowe, apteki, bary czy restauracje. Osiedlowe sklepy typu Fresh Market czy Żabką również mogą być czynne.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.