Zgrupowanie rozpoczęte! Mecz Polska-Ukraina w rugby już w sobotę na Arenie Lublin

DSC01539 e1474387134766
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Przygotowania do meczu z Ukrainą ruszyły pełną parą. Przed zawodnikami intensywne cztery dni pracy w Ossie pod wodzą Blikkiesa Groenewalda. W sobotę zaś ich umiejętności sprawdzą wymagający rywale na boisku w Lublinie.

Południowoafrykański trener ma do swojej dyspozycji 35 zawodników. Atmosfera w kadrze jest bardzo dobra. Dla kadrowiczów, to także okazja do integracji, oraz rozmów z kolegami z innych drużyn. Zgrupowanie to także szansa na zgranie poza boiskowe, które w sporcie jest niemniej ważne niż wzajemne zrozumienie na murawie. Jednak przede wszystkim rugbiści spotkali się by ćwiczyć warianty gry przeciwko Ukrainie, oraz poznać filozofię i nowe rozwiązania jakie planuje wprowadzić debiutujący selekcjoner.

22

Jedną z nowości, na które zamierza postawić Blikkies Groenewald jest udział w zgrupowaniu kadry trenerów pozostałych polskich reprezentacji w rugby. Warto przypomnieć, że pochodzący z RPA opiekun seniorów zajmuje się także szkoleniem trenerów. To przez wiele lat był główny element jego pracy w sporcie, którą realizował w wielu krajach, lecz przede wszystkim w swojej ojczyźnie, która znana jest ze znakomitego systemu rozwoju trenerów. Obecny selekcjoner rozpoczął swoją przygodę z rugby ponad 40 lat temu, a zaczynał karierę od wychowywania grup młodzieżowych.

Przed rugbistami mecz z rywalem, który pokazał się w ostatnich kilkunastu spotkaniach jako drużyna o dobrym przygotowaniu wytrzymałościowym i wybieganiu. W sferze mentalnej ukraińscy rugbiści mają w sobie silną wolę walki. Widoczne było to zarówno w zeszłorocznym pojedynku w Lublinie, jak i starciu przed kilku laty w Gdyni. Rywale pokazali, że nie boją się pojedynków z naszymi kadrowiczami. Kluczowe pytanie jakie przychodzi na myśli w tym momencie, to jak im się przeciwstawić. Odpowiedzią wydaje się być przygotowanie kondycyjne oraz szybkościowe. Istotnym elementem będzie wypracowanie podczas zgrupowania sportowej waleczności, którą można kontrować determinację ukraińskich rugbistów.

Patrząc przez pryzmat doświadczeń trenerskich Blikkiesa Groenewalda, na zgrupowaniu w Ossie będziemy mogli się spodziewać intensywnej pracy z młodzieżą. Połączenie młodzieńczego polotu, z doświadczeniem starszych zawodników, i wiedzą nowego selekcjonera może dać niezwykle rezultaty.

Jak kadrowicze przepracowali zgrupowanie, o tym będziemy mogli się przekonać już 24 września na Arenie Lublin. Początek spotkania Polska – Ukraina o godz. 19:30. Transmisja w Polsat Sport News.

Bilety dostępne na https://kupbilet.onet.pl/sport/rugby/ru0011

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.