Zgłosił kradzież auta. Zapomniał, że do sklepu przyjechał innym samochodem

Policyjny radiowóz na sygnale
Policyjny radiowóz na sygnale | fot. Dominik Wąsik

51-letni mężczyzna wezwał policję wczoraj, twierdząc, że jego samochód został skradziony z parkingu sklepowego w Tomaszowie. Po krótkiej analizie, przybyłych na miejsce mundurowych, okazało się, że roztargniony mężczyzna przyjechał na zakupy innym autem.

Myślał, że ukradli mu samochód podczas zakupów

Wczoraj wieczorem, po godzinie 21:30, mężczyzna wezwał pomoc przez numer alarmowy 112, informując o rzekomej kradzieży Volkswagena z jednego ze sklepowych parkingów przy ul. Lwowskiej w Tomaszowie Lubelskim.

telefon
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Żona rozwiała wszelkie wątpliwości

Policjanci na miejsce zgłoszenia przybyli szybko i rozpoczęli działania. Po rozmowie z żoną zgłaszającego, szybko okazało się, że żadnej kradzieży nie było. 51-letni mieszkaniec gminy Lubycza Królewska po prostu nie pamiętał, że do sklepu przyjechał swoim drugim pojazdem.

Za bezpodstawne wezwanie policjantów grozi nawet więzienie

Czasem kierowcy, będąc w pośpiechu lub rozkojarzeniu, tracą orientację, gdzie zaparkowali swoje pojazdy i zgłaszają ich kradzież. W takich sytuacjach ważne jest dokładne i spokojne sprawdzenie, czy faktycznie doszło do kradzieży. Warto pamiętać, że nieuzasadnione wezwanie policji, może skutkować poważnymi konsekwencjami prawymi, w tym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

W tym przypadku 51-latkowi udzielono jedynie informacji co do zgłoszenia, ponieważ pomyłka nie była umyślnym zachowaniem ze strony mężczyzny, a sprawa szybko została wyjaśniona.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.