Zgłoś służbom miejsca, gdzie przebywają bezdomni. Noclegownie czekają z pomocą

135 56671

Funkcjonariusze policji i straży miejskiej proszą o informacje o miejscach, gdzie przebywają osoby bezdomne. Służby pojadą tam, by im pomóc.

Strażnicy miejscy, policjanci i przedstawiciele instytucji pomagającym osobom bezdomnym w okresie zimowym codziennie patrolują miasto właśnie pod kątem miejsc, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne.

– Codziennie dzielnicowi sprawdzają pustostany, czy miejsca gdzie mogą się znajdować się osoby bezdomne. Informujemy o formach pomocy, z których mogą skorzystać bezdomni, między innymi o bezpłatnych ciepłych posiłkach – informuje podkom. Andrzej Fijołek.

Funcjonariusze nie mogą zmusić osoby bezdomnej do opuszczenia miejsca, w którym się znajduje, lecz mogą tylko poinformować o formach pomocy lub udzielić bezpośredniej pomocy np. dostarczyć taką osobę do noclegowni.

– W naszym mieście zimą przebywa ok. 500 bezdomnych. Najczęściej schronienia przed mrozem, śniegiem i deszczem szukają w działkowych altankach, w piwnicach i pustostanach – informuje Magdalena Suduła, rzecznik Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie. Gdy zobaczymy taką osobę, możemy zadzwonić na numery alarmowe policji – 997 lub straży miejskiej – 986.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku z powodu wyziębienia organizmu zmarło 12 osób. W tym roku odnotowano już 5 takich przypadków. Nie bądźmy obojętni, poinformujmy odpowiednie służby.

Lista placówek zapewniających wsparcie i schronienie osobom bezdomnym na terenie Miasta Lublin

DW

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.