Zdemolowane radiowozy i szaleńczy nocny pościg ulicami Lublina. W tle brak prawa jazdy, zakaz prowadzenia pojazdów i narkotyki

Policyjny pościg za kierowcą seata po ulicach Lublina
Policyjny pościg za kierowcą seata po ulicach Lublina | fot. KMP Lublin

Dzisiejszej nocy policjanci z Lublina ruszyli w pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że mężczyzna prowadził mimo braku prawa jazdy i miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Na dodatek w jego aucie ujawniono narkotyki, pieniądze i kij bejsbolowy.

Nocny pościg ulicami Lublina

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (20.05) w nocy na ulicach Lublina. Policjanci z wydziału ruchu drogowego około godz. 23:15 zauważyli na ul. Mełgiewskiej kierowcę samochodu marki Seat, który poruszał się bez światła. Funkcjonariusze za pomocą sygnałów dźwiękowych i błyskowych nakazali kierowcy zatrzymanie samochodu. Mężczyzna, zamiast zatrzymać auto, gwałtownie przyspieszył.

Policjanci zgłosili zdarzenie dyżurnemu jednostki i ruszyli w pościg za uciekającym kierowcą. Pościg trwał przez kilka kilometrów. Do działań włączyły się również inne załogi. Kierujący uciekając, stwarzał duże zagrożenie w ruchu drogowym. Uszkodził dwa radiowozy. Na koniec próbował uciekać pieszo. Został zatrzymany w centrum Lublina.

Za kierownicą seata siedział 21-letni mieszkaniec Lublina. Okazało się, że nie posiadał uprawnień i miał zakaz prowadzenia pojazdów. Trafił do policyjnej celi. Podczas ucieczki autem mężczyzna wyrzucał przez okno pakunki. Policjanci zabezpieczyli „zguby”. Wstępne ustalenia wskazują, że są to marihuana oraz mefedron. W samochodzie policjanci ujawnili również narkotyki, ponad 8 tys. zł w gotówce oraz kij bejsbolowy.

„Na chwilę obecną 21-latek musi liczyć się z zarzutami za niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę oraz kierowanie pojazdem pomimo obowiązywania zakazu, a także posiadanie narkotyków. Niewykluczone, że odpowie także za czynną napaść na policjantów. Dodatkowo zostanie ukarany za liczne wykroczenia drogowe” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

21-latek jest dobrze znany policjantom. Mężczyzna w przeszłości był wielokrotnie notowany. Może mu grozić do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

ZDJĘCIA

Zatrzymany w pościgu 21-latek
Zatrzymany w pościgu 21-latek | fot. KMP Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.