Zburzą stary, postawią nowy. Komenda Wojewódzka Policji zamawia dokumentację nowego komisariatu

Komisariat II Policji zostanie zrównany z ziemią
Komisariat II Policji zostanie zrównany z ziemią | fot. Damian Chmielewski

Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie otrzymała w ubiegłym roku od miasta dwie działki położone przy ul. Lwowskiej i Kuronia. W miejscu obecnego Komisariatu II Policji powstanie nowy, większy budynek dla policjantów z „dwójki”. KWP właśnie zamawia dokumentację nowego komisariatu.

Nowy komisariat będzie większy

Dwie działki przekazane przez miasto na rzecz Skarbu Państwa pozwolą na budowę w miejscu obecnego Komisariatu II Policji przy ul. Walecznych większego budynku z dedykowanym parkingiem. Wejście w posiadanie działek pozwoliło Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie rozpocząć przygotowania do realizacji inwestycji.

Powiązane:

Na początku lutego KWP ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej nowej siedziby policjantów z „dwójki”. Komenda czeka na oferty zainteresowanych firm do 13 lutego. Wyłoniona w postępowaniu przetargowym firma będzie miała 380 dni na dostarczenie projektu budynku nowego komisariatu.

Z udostępnionej dokumentacji możemy dowiedzieć się, że na działce przy ul. Walecznych powstanie trzykondygnacyjny budynek administracyjno-biurowy o powierzchni ok. 1700 m kw. Od ul. Kuronia ma być dojazd na place parkingowe i zaplecze komisariatu. Jako odrębny obiekt przewiduje się budowę wiaty garażowej, altany śmietnikowej oraz zadaszenie dla agregatu prądotwórczego.

W budynku komisariatu powinny znaleźć się pomieszczenia biurowe, techniczne, magazynowe, socjalne. Budynek powinien być wyposażony w windę i umożliwiać dostęp dla osób niepełnosprawnych. Na dachu budynku przewiduje się maszt antenowy dla systemu łączności radiowej. Projektanci będą musieli uwzględnić w projekcie również instalację fotowoltaiczną.

Konkretne wymagania

Policjanci mają też konkretne wymagania. Konstrukcja budynku ma być wykonana w technologii tradycyjnej murowanej lub żelbetowej płytowo- szkieletowej w układzie krzyżowym. Wykończenie ścian zewnętrznych tynkiem o fakturze typu baranek lub gładkie malowane farbami elewacyjnymi w kolorystyce biało-szaro-grafitowej, zaś cokół z tynku żywicznego ciągnionego, naturalnego kamienia elewacyjnego.

Okna rozwierno-uchylne, zamykane kluczem PCV lub aluminium. Okna antywłamaniowe mają znaleźć się na parterze budynku, a także w pomieszczeniach ODN, zespołu Kancelarii Tajnej i Wydziału Kryminalnego. W pomieszczeniach sanitarnych, szatniach, magazynach broni, kancelarii tajnej i ODN okna szklone szybami matowymi.

Cały teren ma być ogrodzony. Ogrodzenie o wysokości 220 cm należy zaprojektować jako stalowe spawane z profili stalowych zamkniętych grubościennych na słupkach z profili zamkniętych grubościennych z cokołem o fundamencie żelbetowym. Furtki i bramy mają być w stylu ogrodzenia. Bramy o napędzie elektrycznym sterowane bezprzewodowo oraz z dyżurki i za pomocą kart magnetycznych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.