Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

zuyte pralki e1414216523853

Wraz ze zbliżającym się ostatnim weekendem października zbliża się kolejna zbiórka elektrośmieci w Lublinie, w ramach programu „Moje miasto bez elektrośmieci”.

Jak pozbyć się elektrośmieci jesienią w Lublinie? Wystarczy oddać je do dedykowanego punktu zbierania. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna.
W najbliższą sobotę (25.10) mieszkańcy Lublina będą mogli oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny aż w sześciu punktach miasta:

Obi – ul. Chemiczna 2 – ostatnia sobota miesiąca w godz. 9-14
Tesco – Orkana 4 – ostatnia sobota miesiąca w godz. 9-14
E.Leclerc – ul. Turystyczna 1 – ostatnia sobota miesiąca w godz. 9-14
E.Leclerc – ul. Zana 19 – ostatnia sobota miesiąca w godz. 9-14
Real – Chodźki 14 – ostatnia sobota miesiąca w godz. 9-14
Ogród Botaniczny UMCS Parking od ul. Willowej – ostatnia sobota miesiąca w godz. 9-14

Elektrośmieci wyrzucone do śmietnika lub porzucone na łonie przyrody, bezpośrednio zanieczyszczają środowisko, stwarzając tym samym zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby pozbywać się ich w sposób prawidłowy.

Co zrobić z wielkogabarytowymi elektrośmieciami?
Posiadacze dużych elektrośmieci, takich jak np. lodówki, pralki, kuchenki elektryczne mogą pozbyć się ich bez konieczności wychodzenia z domu, a w dodatku zupełnie za darmo. Jak? Aby zamówić tą usługę wystarczy zadzwonić pod numer 2222 333 00 lub wejść na stronę www.elektrosmieci.pl i wypełnić internetowy formularz. Odpowiednio przygotowany sprzęt (odłączony od prądu, wodociągów oraz instalacji gazowej) odbierany jest ze wskazanej lokalizacji w ustalonym terminie. Zamawiając odbiór wielkogabarytowego sprzętu  możesz też pozbyć się mniejszych urządzeń.

Oddając elektrośmieci wspierasz lokalne szkoły!

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt wydawane będą kupony Funduszu Oświatowego. Po przekazaniu ich szkołom biorącym udział w programie zostają przeliczane na punkty, a te z kolei placówki mogą wymieniać na atrakcyjne pomoce dydaktyczne np. tablice multimedialne, książki, sprzęt sportowy czy elementy wyposażenia sal.

Lublin_zbiórka elektrośmiecifot. elektrosmieci.pl

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.