Zbierała pieniądze dla chorych pod jednym ze sklepów. Fałszywa wolontariuszka miała w puszce ok. 400 zł

radiowóz policja
Radiowóz policji | fot. Dominik Wąsik

Policyjni wywiadowcy zatrzymali 23-letnią obywatelkę Mołdawii, która podszywała się pod wolontariusza fundacji dobroczynnej i prowadziła zbiórkę pieniędzy. Policjanci zabezpieczyli przy zatrzymanej puszkę z zawartością około 400 złotych.

Fałszywa wolontariuszka złapana na gorącym uczynku

We wtorek (2.08) funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie otrzymali informację, że pod jednym ze sklepów młoda kobieta podszywa się pod wolontariuszkę fundacji dobroczynnej. Kobieta prowadziła zbiórkę na pomoc chorym dzieciom. Miała przy sobie puszkę na datki oraz materiały mające sugerować legalność zbiórki.

23-latka została zatrzymana przez policyjnych wywiadowców. W zabezpieczonej puszce miała około 400 złotych. Obywatelka Mołdawii usłyszała zarzuty oszustwa. Kobieta przyznała się do popełnienia przestępstwa. Za doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem grozi jej kara do 8 lat więzienia.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.