Zatrucie czadem w kamienicy w centrum Lublina. Kobieta z dziećmi trafiła do szpitala

Zatrucie tlenkiem węgla w kamienicy na Starym Mieście | fot. KM PSP w Lublinie
Zatrucie tlenkiem węgla w kamienicy na Starym Mieście | fot. KM PSP w Lublinie

W kamienicy przy ul. Dominikańskiej w Lublinie doszło do zatrucia tlenkiem węgla. Wezwani na miejsce strażacy ewakuowali z mieszkania kobietę z trójką dzieci. Wszyscy trafili do szpitala.

Cztery osoby zatruły się tlenkiem węgla

Do zdarzenia doszło w czwartek około godz. 13.20 w kamienicy przy ul. Dominikańskiej w Lublinie. Służby ratunkowe zostały powiadomione o osobach w mieszkaniu na Starym Mieście, które prawdopodobnie zatruły się tlenkiem węgla.

Strażacy w budynku zastały cztery osoby, które miały objawy zatrucia czadem. Urządzenia pomiarowe wykazały bardzo wysokie stężenie tego niebezpiecznego gazu. Strażacy przewietrzyli pomieszczenia. Do szpitala przetransportowano cztery osoby – jedną dorosłą i troje dzieci.

„Od początku sezonu grzewczego odnotowaliśmy 30 zdarzeń związanych z emisją tlenku węgla. Dwie osoby poniosły śmierć w wyniku zatrucia tlenkiem węgla, natomiast 13 zostało rannych” – informuje st. kpt. Andrzej Szacoń z KM PSP w Lublinie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.