Zarobki w Biedronce. Znamy wysokość premii, na jaką mogą liczyć pracownicy

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Od stycznia 2019 r. Biedronka wprowadza modyfikacje w systemie wynagrodzeń. Pracownikom łatwiej będzie uzyskać premię za wyniki oraz nagrody za brak nieplanowanych nieobecności.

Pracownicy sklepów Biedronka poza pensją podstawową otrzymują również uznaniową premię powiązaną z wynikami sklepu oraz nagrodę za brak nieplanowanych nieobecności.

„Od stycznia 2019 r. kwartalna premia za wyniki zostanie zastąpiona premią miesięczną. Modyfikacji ulegną także zasady jej naliczania, w efekcie czego obejmie ona większą część pracowników Biedronki. Od nowego roku pracownicy sklepów miesięcznie mogą otrzymać premię w wysokości 170 zł brutto” – czytamy w komunikacie przesłanym przez Jeronimo Martins, właściciela sklepów sieci Biedronka.

Od stycznia 2019 r. zmianie ulega także sposób przyznawania nagrody za brak nieplanowanych nieobecności. Pracownicy sklepów sieci Biedronka, centrów dystrybucyjnych i Fabryki Zup będą otrzymywać 100 proc. jej wartości przy braku nieplanowanych nieobecności w danym miesiącu, 75 proc. jej wartości przy jednym dniu nieplanowanej, ale usprawiedliwionej nieobecności i 50 proc. jej wartości przy dwóch takich absencjach. Dzięki temu nagrodę będzie mogło otrzymać więcej osób niż dotychczas.

„Chcemy, by nasz system wynagrodzeń odpowiadał na aktualne potrzeby pracowników i był kształtowany w oparciu o czynniki rynkowe. Podczas tegorocznego przeglądu wynagrodzeń zmodyfikowaliśmy dwa elementy składowe: nagrodę za brak nieplanowanych nieobecności i uznaniową premię powiązaną z wynikami sklepu. Chcemy, aby nasi pracownicy mieli większą szansę na uzyskanie tej nagrody, i co za tym idzie dodatkowe środki finansowe, nawet mimo sporadycznych krótkotrwałych absencji” – mówi Tomasz Dejtrowski, dyrektor ds. wynagrodzeń i świadczeń w Jeronimo Martins Polska S.A.

Podwyżka pensji minimalnej

Poza modyfikacją zasad wypłacania nagrody za brak nieplanowanych nieobecności i premii wynikowej, Biedronka dokonuje też aktualizacji wysokości wynagrodzeń. Zdecydowana większość pracowników sieci już wcześniej otrzymywała wynagrodzenie zasadnicze powyżej stawki krajowej pensji minimalnej, obowiązującej od 1 stycznia 2019 r. Dla pozostałej grupy, której wynagrodzenia zasadnicze byłyby niższe, od stycznia stawki zostały dostosowane do nowego poziomu.

Osoby rozpoczynające pracę w Biedronce jako sprzedawcy-kasjerzy na pełen etat mogą obecnie zarobić co najmniej 2650 zł brutto, by po trzech latach dojść do poziomu 2950 złotych brutto miesięcznie. W wybranych lokalizacjach kwoty te są dużo wyższe, np. w Warszawie osiągają wartość nawet 3550 zł brutto po trzech latach pracy (wszystkie kwoty nie uwzględniają po 500 zł brutto uznaniowej premii kwartalnej).

Jeronimo Martins Polska jest największym prywatnym pracodawcą w Polsce, zatrudniającym ponad 65 tys. pracowników.

Przeczytaj także:

>> Wzrost płacy minimalnej w 2019 roku. Wzrośnie też stawka minimalna

>> Od maja 2019 r. papierosy znikną z Polskich sklepów? Złe wieści dla palaczy3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Wszystko co w internecie jest wypisywane odnosnie biedronek i placy ma sie ni jak z rzeczywistoscia albo wy albo firma stwarza piekna bajke o zarobkach by przyciagnac pracownikow 😀 A gdy sie zatrudnisz , dociera do Ciebie ze to jakis horror poplatany z dramatem ??

  2. Haha 2650 zapomnieliscie dodać że to jest razem z dodatkiem za tzw niechorowanie czyli 100%obecnosc w pracy, 2250 przy pracy do roku plus 450 za absencje, po roku pracy 2300 plus 450 za 100%. obecność po 3 latach znowu 100zl więcej i koniec, osobę która pisała ten artykuł następnym razem proszę o wnikliwa analizę i rzetelne informacje