Zarejestruj u nas numer, a dostaniesz… O co dokładnie chodzi?

Zarejestruj u nas numer, a dostaniesz... O co dokładnie chodzi? - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina

Weszła w życie znowelizowana ustawa antyterrorystyczna. Na czym polega? Zarejestruj numer na kartę, lub numer zostanie wyłączony.

Karty przedpłacone tak zwane prepaid to te, które do tej pory można było kupić np. w kiosku i nie trzeba było do tego zawierać umowy oraz podawać swoich danych osobowych. Teraz nikt już nie będzie anonimowy.

Sejm z inicjatywy PiS przyjął ustawę antyterrorystyczną. Obowiązuje od 1 lipca. Wymusza ona m.in. rejestrację kart prepaidowych. To dla bezpieczeństwa – tłumaczy PiS. Do tej pory karty prepaid były nabywane anonimowo w kiosku czy sklepie i każdy mógł robić z nimi, co chciał.

Mogły służyć do przestępstw internetowych, anonimowych alarmów bombowych czy innych złych celów. Przez co ciężko było namierzyć właściciela numeru.

Kto musi zarejestrować kartę SIM?

Każdy. Osoby, które kupiły kartę po wejściu przepisów, musiały je zarejestrować przy zakupie. Osoby, które miały karty prepaid przed wejściem przepisów muszą to zrobić w pół roku. Ostateczny termin to koniec stycznia 2017 roku. Jeśli ktoś nie zarejestruje karty na czas, jego numer zostanie wyłączony na zawsze.

Najnowsze dane wskazują, że w naszym kraju znajduje się ponad 27 milionów przedpłaconych kart SIM.

Gdzie zarejestrować kartę SIM?

Tutaj mamy bardzo duży wachlarz możliwości. Operatorzy walczą o każdego użytkownika, nawet konkurencyjnego operatora. Każda sieć daje inne bonusy do wykorzystania m.in. 100-300 złotych na wykorzystanie na połączenia krajowe, duże ilości gigabajtów internetu czy darmowe minuty i sms-esy.

Wystarczy udać się do salonu danego operatora i poświęcić kilka minut.

Jakie dokumenty i dane trzeba podać przy rejestracji prepaid?

Należy mieć przy sobie dowód osobisty lub paszport. Dorosła osoba musi podać imię, nazwisko i PESEL lub nazwę, serię i numer innego dokumentu potwierdzającego tożsamość.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.