Zaprosił nieznajomych do mieszkania. Pili alkohol, brali narkotyki, później pobili i okradli 22-latka

Zatrzymani mężczyźni za rozbój i kradzież na 22-latku
Zatrzymani mężczyźni za rozbój i kradzież na 22-latku | fot. KMP Lublin

Najpierw wspólnie biesiadowali, potem doszło do pobicia i kradzieży. W tej sprawie zatrzymano trzech mężczyzn. Pokrzywdzony 22-latek stracił pieniądze oraz sprzęt elektroniczny o wartości kilku tysięcy złotych.

Libacja z nowo poznanymi „znajomymi” zakończyła się pobiciem i kradzieżą

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na terenie Lublina. 22-latek na ul. Lubartowskiej poznał przypadkowych mężczyzn, których zaprosił do swojego mieszkania. Tam wspólnie spożywali alkohol oraz zażywali narkotyki. Podczas libacji pokrzywdzony kilkukrotnie tracił świadomość. W tym czasie mężczyźni dokonywali kradzieży. Ich łupem padł m.in. laptop, okulary VR, e-papieros i telefon komórkowy.

Po pewnym czasie 22-latek został zaproszony przez jednego ze sprawców na ul. Grygowej, gdzie kontynuowali libaję. Tam z kolei mieszkaniec Lublina został zaatakowany przez mężczyznę i pobity. Sprawca domagał się od niego dostępu do bankowości internetowej. Gdy mu się to udało, wykonał przelew na konto swojej znajomej.

Po pewnym czasie 22-latek doszedł do siebie i zgłosił sprawę na policję. W międzyczasie na utracony telefon dodzwonił się ojciec pokrzywdzonego. Słuchawkę odebrała kobieta, która oświadczyła, że znalazła urządzenie i chętnie je odda. Podczas przekazania czekali już na nią policjanci. 25-latka jako pierwsza została zatrzymana i usłyszała zarzuty paserstwa. To właśnie na jej konto były przelewane pieniądze.

Następnie kryminalni z komendy miejskiej i komisariatu 6. zatrzymali 24-latka. Mężczyzna usłyszał zarzuty rozboju i został tymczasowo aresztowany przez sąd. Na końcu wpadli dwaj 28-latkowie. Mężczyźni, wiedząc, że są poszukiwani, ukryli się pod zmienionymi danymi w jednym z hoteli na terenie Lublina. Oni z kolei usłyszeli zarzuty kradzieży sprzętu elektronicznego. Dodatkowo jeden z nich odpowie za udzielania narkotyków.

Za rozbój grozi do 10 lat więzienia. Z kolei kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.