Zapowiada się mroźny weekend. Możliwe opady deszczu i deszczu ze śniegiem

Zapowiada się mroźny weekend. Możliwe opady deszczu i deszczu ze śniegiem
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Niska temperatura w połączeniu z prognozowanymi opadami deszczu może oznaczać, że w najbliższy weekend po raz pierwszy w tym roku spadnie śnieg w naszym regionie.

Listopad pożegna się pochmurną pogodą z opadami deszczu, głównie na północy i w centrum kraju, a na północnym wschodzie początkowo też słabego śniegu. Najwięcej słonecznych chwil spodziewamy się na południu kraju.

Wtorek w wielu miejscach rano będzie jeszcze mglisto, potem przeważać będzie zachmurzenie duże, najwięcej słońca na południowym wschodzie kraju. W nocy mróz jedynie na północnym wschodzie oraz Podhalu, od -3°C do 0°C. Najcieplej ponownie będzie na południowym zachodzie, do 9°C.

W środę napływać zacznie cieplejsze i bardziej wilgotne powietrze za południowego zachodu, co skutkować będzie wzrostem temperatury, zarówno minimalnej (w całym kraju powyżej 0°C), jak i maksymalnej (do 12°C na południu kraju). Niestety powietrze to będzie zasobne w wilgoć, co skutkować będzie dużym zachmurzeniem i opadami deszczu, które przeważać będą do końca tygodnia.

Dodatkowo w piątek i sobotę przewidujemy również wzrost prędkości wiatru. W tych dniach zachodni i północno-zachodni wiatr w porywach na północnym wschodzie osiągać może do 60 km/h. W sobotę na możliwe są opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Grudzień zacznie się od ochłodzenia. W niedzielę na północy, w centrum oraz w górach padać będzie przelotny deszcz ze śniegiem i śnieg, jedynie na południu występować będą opady deszczu. W nocy z soboty na niedzielę na północy temperatura minimalna spadnie do -2°C, natomiast w dzień najcieplej będzie na południu, do 6°C.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.