Zapowiada się gorący weekend

sw3 e1407567168955

Pochmurno, deszczowo i burzowo – tak upłynęły ostatnie dni pod znakiem kapryśnej aury. W sobotę i w niedzielę ma nastąpić zdecydowany przełom w pogodzie. Opady deszczu ustąpią, a wartości na termometrach mocno poszybują w górę. Ma być nawet do 31 stopni Celsjusza. Bez burz się jednak nie obędzie, niespokojna ma być zwłaszcza poniedziałek. Burzom mają też towarzyszyć intensywne opady deszczu.

NIEDZIELA

Zjawisko/Stopień: Upał/1
Orientacyjny przebieg: Prognozuje się temperaturę maksymalną od 29°C do 31°C. Temperatura minimalna od 15°C do 17°C.
Uwagi: Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych jest informacją orientacyjną. Wydawanie depeszy OSTRZEŻENIE unieważnia i anuluje wszystkie informacje dotyczące tego samego okresu zawarte w prognozie.
Dyżurny synoptyk: Mateusz Barczyk

 

Zamykają kąpieliska. Ludzie dostali wysypki, bądź pojawiły się sinice

W naszym regionie zostały zamknięte dwa kąpieliska. W jednym organizator nie wystąpił z wnioskiem o wydanie bieżącej oceny jakości wody.

Najgorsza sytuacja występuje na Stawie „Echo”, gdzie organizator wywiesił na miejscu zakaz kąpieli ze względu na zwiększoną liczbę zgłoszeń alergii po kąpieli w akwenie.

Podobnie postąpiono w Biłgoraju, gdzie w popularnym kąpielisku w zbiorniku Bojary zauważono masowy zakwit sinic. Barwniki sinic wywołują przy kontakcie ze skórą człowieka stan zapalny (rumień), pokrzywkę i wypryski. Pokrzywka może przybrać formę zlewających się pęcherzy. Sinice mogą też spowodować zapalenie spojówek i gałki ocznej, uszkadzać szpik kostny, wywoływać niepokój i stany lękowe.

Z kolei w Międzyrzeckich Jeziorkach (Międzyrzec Podlaski) organizator nie wystąpił z wnioskiem o badanie bieżącej oceny jakości wody.

Wykaz stanu wód

fot. Archiwum

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.