Zapowiada się burzowy czwartek. Ostrzeżenie przed ulewnym deszczem i silnym wiatrem

burza wyładowanie
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Wilczur / flickr.com

Kolejny dzień z rzędu w województwie lubelskim zapowiada się burzowy. Prognozuje się burze, które miejscami będą silniejsze, z dużą ilością deszczu, drobnym gradem i silnym wiatrem.

Gdzie jest burza 1.07.2021?

Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami dla województwa lubelskiego. Burze mogą przynosić ulewne opady deszczu (miejscami powodujące podtopienia i zalania), opady dużego gradu (o średnicy ok. 2 cm) i silne porywy wiatru. Największa szansa rozwoju burz przypada na popołudnie i wieczór.

„Prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad” – mówi Ilona Bazyluk z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych.

Wydane ostrzeżenie przed burzami w woj. lubelskim obowiązuje w czwartek (1.07) od godz. 9 do piątku (2.07) do godz. 2.

Radar burz czwartek 1.07 online na żywo

Źródło: Polscy Łowcy Burz, IMGW

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.