Zaoferowali uchodźcom darmowy transport do Niemiec. Podczas podróży zażądali 150 euro od osoby

53-latek siłował wyłudzić pieniądze od uchodźców z Ukrainy
53-latek siłował wyłudzić pieniądze od uchodźców z Ukrainy | fot. KWP Lublin

Policjanci zatrzymali dwie osoby, które usiłowały wyłudzić pieniądze od obywateli Ukrainy. Przed punktem recepcyjnym zaoferowali 4 kobietom z 3 dzieci darmowy przewóz do Niemiec. Podczas podróży zażądali 150 euro od każdej przewożonej osoby.

Próbowali wyłudzić pieniądze od uchodźców z Ukrainy

Do zdarzenia doszło w piątek (11.03) przed punktem recepcyjnym w Lubyczy Królewskiej. 4 kobiety z trójką dzieci zamierzały jechać do Niemiec. Darmowy transport zaoferowała im kobieta i jej znajomy. W trakcie jazdy busem marki Mercedes zażądali 150 euro od każdej przewożonej osoby.

Roztrzęsione kobiety, które wróciły na punkt recepcyjny zauważyli policjanci. Podeszli do kobiet i ustalili co się stało. Szybkie działania doprowadziły do ustalenia sprawców. Zostali zatrzymani na przejściu granicznym w Hrebennem, kiedy próbowali przekroczyć granicę.

Zatrzymani to 53-letni obywatel Bułgarii i jego 52-letnia znajoma. Za usiłowanie oszustwa grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Kobieta wraz z 53-latkiem siłowali wyłudzić pieniądze od uchodźców z Ukrainy
Kobieta wraz z 53-latkiem siłowali wyłudzić pieniądze od uchodźców z Ukrainy | fot. KWP Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.