Zanieczyszczona elewacja Aqua Lublin. MOSiR ma kłopot z gołębiami

IMG 20161013 094042 e1480346831826
cof

Od jakiegoś czasu zarządca Aqua Lublin boryka się z dość nietypowym problemem. Gołębie zadomowiły się na niezamkniętym poddaszu i paskudzą elewację obiektu.

Zapaskudzona odchodami przeszklona elewacja budynku, drzwi czy kostka przed wejściem. Tak aktualnie wygląda sytuacja w obiekcie, który został otworzony w zeszłym roku. Zarządca obiektu MOSiR boryka się z gołębiami.

– Gołębie to dla nas problem – przyznaje Miłosz Bednarczyk, rzecznik prasowy MOSiR.

Gołębie najprawdopodobniej zadomowiły się na otwartym poddaszu, które w fazie projektu nie zostało zabezpieczone przez ptakami.

– Zarówno na etapie projektowania, jak i budowy Aqua Lublin rozwiązanie zabezpieczające obiekt przed tym problemem nie zostało przewidziane – informuje Bednarczyk. Dlatego MOSiR, jako zarządca Aqua Lublin, już zamówił odpowiednie zabezpieczenia.

Montażem systemu zabezpieczeń elewacji przed ptakami zajmie się firma, która specjalizuje się w tego typu rozwiązaniach. – Zabezpieczenia zostaną zamontowane tak szybko, jak to tylko będzie możliwe – jak tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne – dopowiada Bednarczyk.

Przypomnijmy, że obiekt Aqua Lublin kosztował 107 mln złotych.

aqua lublin gołębie

DW

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.