Żandarmeria Wojskowa kupiła nowe auta. Dostarczył je lubelski dealer Opla

andarmeria Wojskowa Opel Insignia
Żandarmeria Wojskowa kupiła nowe samochody - Ople Insignia | mat. prasowe

Żandarmeria Wojskowa kupiła 88 nowych aut. Dostarczyło je dwóch dealerów: Energozam z Lublina oraz Wawrosz z Bielska-Białej.

Żandarmeria Wojskowa potrzebowała pojazdów interwencyjnych klasy M1, czyli takich, które mają nie więcej niż 8 miejsc, nie licząc miejsca dla kierowcy. Wymogiem była limuzyna segmentu D, auta miejskie i kompaktowe oraz SUV-y. Na zakup pojazdów Żandarmeria Wojskowa była gotowa przeznaczyć blisko 13,2 mln zł brutto.

Najkorzystniejsza oferta

Najkorzystniejsza okazała się oferta dwóch dealerów – Energozam (Lublin) oraz Wawrosz (Bielsko-Biała). To oni dostarczyli ŻW 88 nowych samochodów marki Opel. Większość z nich to najnowsze generacje auta Opel Insignia Grand Sport z silnikiem benzynowym o pojemności 2.0l, osiągające moc 260KM.

Nowe ople mają rozpędzać się do 250km/h, a pomóc im hamować mają hamulce Brembo. Napęd jest przekazywany na wszystkie koła (4×4) za pośrednictwem ośmiostopniowej automatycznej skrzyni biegów.

18 egzemplarzy tego modelu ma ukrytą sygnalizację i przeznaczono je na auta nieoznakowane (operacyjne). ŻW kupiła tez 10 sztuk Insigni bez sygnalizacji.

Nie tylko Opel Insignia

Poza modelem Insignia Grand Sport do służby w ŻW trafiło 10 Opli Mokka – te auta są nieoznakowane i wyposażone w ukrytą sygnalizację uprzywilejowania. Identycznie wyposażono dziesięć nieoznakowanych modeli Astra.

insignia zw
Nowe Ople dla Żandarmerii Wojskowej | mat. prasowe

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.