Zamość. 12-latka z ranami ciętymi na ciele. Dziewczynka jest w śpiączce

karetka pogotowia ratunkowego
Karetka pogotowia ratunkowego | fot. Dominik Wąsik

Prokuratura wyjaśnia okoliczności tragicznych scen, które miały miejsce w Zamościu. W jednym z mieszkań znaleziono 12-latkę z licznymi ranami ciętymi. Jej stan jest ciężki.

W niedzielę policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie Zamościa. W jednym z pomieszczeń znaleziona została 12-latka z licznymi ranami ciętymi na ciele. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego, który przetransportował dziewczynkę na oddział intensywnej terapii Szpitala Papieskiego w Zamościu.

– Mogę potwierdzić, że w niedzielę w jednym z mieszkań na terenie znaleziona została 12-latka, która na ciele miała liczne rany cięte. Wszczęliśmy śledztwo w kierunku usiłowania zabójstwa – mówi Bartosz Wójcik, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zamościu. – Szczegółów nie mogę ujawnić ze względu na aktualny etap sprawy i dobro dziecka.

Ze względu na ciężki stan 12-latki, została ona przetransportowana do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Lekarze zdecydowali o wprowadzeniu dziecka w stan śpiączki farmakologicznej.

W mieszkaniu znajdowała się też matka 12-latki. – Z uwagi na swój stan psychiczny kobieta została przetransportowana do szpitala psychiatrycznego. Czekamy na możliwość, aż lekarze pozwolą nam wykonać jakiekolwiek czynności procesowe, bo na razie takiej możliwości nie ma – dodaje Wójcik.

O popełnienie tej zbrodni podejrzewana jest matka dziecka.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.