Zamknięta Generała Ducha, zwężona al. Solidarności. Korki przez wiele miesięcy

generała ducha solidarności
Tymczasowa organizacja ruchu dla skrzyżowania al. Solidarności-al. Sikorskiego- ul. Ducha | fot. Dominik Wąsik

Czeka nas wiele miesięcy korków i objazdów. Na al. Solidarności ruch odbywa się na jednym pasie, ul. Ducha pojedzie tylko komunikacja miejska, a odcinek Północnej wyłączony z ruchu.

Budowa murów oporowych i nasypów przyszłych estakad, przygotowywanie placu pod podpory obiektów, wzmacnianie podłoża pod jezdnię północną al. Solidarności i przebudowa w zakresie nowego przebiegu ul. Generała Ducha i ul. Północnej wymuszą duże zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu.

Projekt tymczasowej organizacji ruchu został wprowadzony w nocy z 1 na 2 kwietnia, a zakłada on pełne zamknięcie: ul. Generała Ducha (pojedzie tylko komunikacja miejska), ul. Północnej (na odcinku od ul. Kosmowskiej do ul. Generała Ducha) i północnej jezdni al. Solidarności na całym zakresie objętym przebudową.

Ruch pojazdów zostanie zorganizowany w poniższy sposób

Al. Solidarności (od strony centrum)

Na wysokości węzła Poniatowskiego pojawi się ograniczenie prędkości i zawężenie jezdni z 3 do 2 pasów ruchu. Po 140m jezdnia zwężona zostanie z 2 do 1 pasa ruchu, w który będą się także włączali kierowcy zjeżdżający łącznicą z al. Smorawińskiego.

Po przejechaniu kolejnych 40m, czyli na wysokości ul. Rogowskiego ruch w kierunku Warszawy zostanie przeniesiony na jezdnię południową al. Solidarności (tą którą na co dzień kierowcy poruszają się w kierunku na Zamość), na której ruch będzie się odbywał w obu kierunkach po jednym pasie. Ponownie na jezdnię północną kierowcy wrócą przewiązką na wysokości ul. Jagiellońskiej.

Al. Solidarności (od strony Warszawy)

Około 100m przed dawną zatoką przystankową w rejonie ul. Jagiellońskiej jezdnia zostanie zawężona z 3 do 2 pasów ruchu., a następnie do jednego. Dalej kierowcy będą poruszali się już odcinkiem Solidarności w obu kierunkach, jedną jezdnią (południową) mając do dyspozycji po jednym pasie ruchu.

Al. Sikorskiego

Na wysokości TEZETu oznakowanie poziome wyznaczy oddzielne pasy ruchu dla: skręcających w prawo, pojazdów komunikacji miejskiej, które jako jedyne będą miały możliwość jazdy na wprost oraz dla skręcających w lewo w kierunku Warszawy. Pasy do skrętu w lewo i jazdy na wprost będą częściowo przechodziły, przez opisywany na początku, rozebrany pas rodziału.

Ul. Generała Ducha

Ulica zostanie całkowicie wyłączona z ruchu. Możliwość przejazdu przez odcinek od al. Solidarności do ul. Willowej będą miały wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej, które będą mogły poruszać się w obu kierunkach i mieszkańcy pojazdów z identyfikatorami*, którzy będą mieli możliwość dojazdu do swoich nieruchomości przy ul. Gen Ducha wyłącznie od strony skrzyżowania z ul. Willową i ul. Poligonową.

Pozostali mieszkańcy ulic znajdujących się między ul. Willową (od północy) a gruntową ul. Północną (od południa) wyjeżdżają i dojeżdżają do swoich nieruchomości poprzez ulicę serwisową ul. Willowej i samą ul. Willową. Włączenie na skrzyżowaniu z ul. Sławinek.

Ul. Północna

Odcinek od ul. Kosmowskiej do ul. Generała Ducha zostanie całkowicie zamknięty. Na skrzyżowaniu ul. Kosmowskiej z ul. Północną będzie obowiązywał nakaz jazdy w lewo w ul. Północną w kierunku al. Kompozytorów Polskich. Nakaz nie będzie dotyczył tylko pojazdów komunikacji miejskiej, dla których przygotowany będzie łącznik ul. Kosmowskiej z jednią południową al. Solidarności.

Skrzyżowanie Solidarności/Sikorskiego/Ducha

Ruchem na skrzyżowaniu będzie sterować całodobowa sygnalizacja świetlna. Ponadto, zmienione zostanie pierwszeństwo przejazdu. Relacją z pierwszeństwem przejazdu będzie al. Sikorskiego – al. Solidarności (w kierunku centrum) i odwrotnie.

Jadąc al. Solidarności od Warszawy jazda na wprost w kierunku centrum i w prawo w al. Sikorskiego będzie odbywała się z jednego pasa ruchu.

Podobnie, jadąc al. Solidarności od strony centrum, z jednego pasa będzie odbywał się ruch na wprost w kierunku Warszawy i w lewo w al. Sikorskiego.

Na wlocie al. Sikorskiego zostaną wydzielone oddzielne pasy: do skrętu w prawo w al. Solidarności w kierunku centrum (jego przebieg pozostaje bez zmian), do jazdy na wprost przeznaczony wyłącznie dla pojazdów komunikacji miejskiej, do jazdy w lewo w al. Solidarności w kierunku Warszawy.

Od strony ul. Generała Ducha do wjazdu na skrzyżowanie będą dopuszczone wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej.

Powyższa organizacja ruchu będzie obowiązywała przynajmniej do końca roku. W tym czasie wykonawca zamierza zrealizować: budowę ul. Północnej oraz ul. Generała Ducha wraz z drogą serwisową, betonowanie obu estakad, wykonać konstrukcję jezdni północnej al. Solidarności i kładki dla pieszych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.