Zamknęli czynną od kilku dni drogę, żeby ją oficjalnie otworzyć. Wstęga przecięta, nawierzchnia poświęcona

Oficjalne otwarcie obwodnicy Kraśnika
Oficjalne otwarcie obwodnicy Kraśnika | fot. UMWL

Od końca grudnia kierowcy mogą jeździć blisko 9-kilometrowym odcinkiem północnej obwodnicy Kraśnika. Jednak dopiero teraz inwestycja została oficjalnie odebrana. Na czas uroczystego przecięcia wstęgi chwilowo wstrzymano ruch na trasie.

Zamknęli drogę, by ją ponownie otworzyć

8,5 km odcinek drogi wojewódzkiej nr 833 został oddany do użytku kierowców 31 grudnia 2021 r. Jest to tzw. północna obwodnica Kraśnika, która łączy drogę krajową nr 19 (ul. Lubelską) z Kraśnikiem Fabrycznym (ul. Urzędowską). Budowa tej drogi pochłonęła ponad 91 milionów złotych, z czego unijne dofinansowanie wyniosło 99 proc.

Wraz z oddaniem drogi do użytku miało nastąpić jej uroczyste otwarcie. Uroczystość została jednak przełożona na 4 stycznia 2022 r. Przesunięcie daty oficjalnego otwarcia drogi wynikało z niedostępności kilku polityków, których zaproszono na otwarcie.

Uroczyste przecięcie wstęgi

We wtorek na drodze pojawili się oficjele. Nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi oraz poświęcenie nawierzchni. Na czas uroczystości droga, z której kierowcy korzystają od dwóch miesięcy została chwilowo zamknięta.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Byłem na otwarciu. Droga nie była zamknięta. Cały czas jeździły nią samochody.